RADŮZA S KAPELOU

Akce Uničov

RADŮZA S KAPELOU
Koncerty
Další akce ve městě Uničov

RADŮZA S KAPELOU

Do Uničova přijíždí koncertovat vynikající zpěvačka a multiinstrumentalistka, autorka hudby i textů - Radůza. Její hudba vychází často ze šansonů, největší inspiraci však čerpá z folklóru a nálady "městských odrhovaček". Písně v doprovodu charakteristického akordeonu, kytary, ale i dalších nástrojů si pohrávají s různými žánry i výrazy – vždy však jsou naléhavé a vroucné. Nenapodobitelná Radůza sklízí úspěchy na domácích pódiích, ale i v zahraničí.

Radůza vystoupí s doprovodnou kapelou, ve složení: Josef Štěpánek (kytara, steel kytara), Jan Cidlinský (baskytara, housle), David Landštof (bicí). V repertoáru budou písně již notoricky známé jako např. Jednou to pomine nebo Ať není mi líto. Především však zazní skladby z posledního alba Gaia (březen 2014), které ihned po vydání vstoupilo na první příčku hitparády nejprodávanějších CD, kterou sestavuje IFPI ČR.

Délka koncertu: 90 min. bez přestávky
Během koncertu je zakázáno fotografovat a pořizovat zvukový nebo zvukově obrazový záznam.

Zpěvačka, multiinstrumentalistka a autorka hudby i textů, začínala s převážně bluesově zabarveným repertoárem na ulici, kde ji v roce 1993 objevila zpěvačka Zuzana Navarová. Již tři dny na to byla Radůza představena širšímu publiku v Lucerně na koncertě Konec české kultury - ne!.
Její hudba vychází částečně z chansonu, ale největší díl inspirace čerpá Radůza z folklóru a nálady městských odrhovaček, které v jejím syrovém podání nabízejí nečekané hudební i textařské obraty. Řadí se tak silné generaci alternativní scény devadesátých let, která sklízí úspěchy nejen na domácích pódiích, ale i v zahraničí. Ve výčtu muzikantů, kterým předskakovala nebo se kterými spolupracovala, jsou kromě Zuzany Navarové tak významná jména jako Suzanne Vega, Nerez, Marsyas, Michal Pavlíček, Abraxas, Mike Oldfield, Václav Koubek, Cymbelín, Jablkoň, Koa, Zrní... Získala několik zlatých Andělů jako Zpěvačka roku, Objev roku a v kategorii Folk&Country. V roce 2004 získala Radůza ocenění v anketě Český slavík jako Skokan roku. Vydala alba "...při mě stůj" (2003), "V hoře" (2005), záznam koncertu z pražské Archy na CD "Vše je jedním" a DVD "Půjdu, kam chci" (2007). Ve stejném roce vyšlo ještě další studiové album "V salonu barokních dam". O rok později vydala Radůza půvabné 2CD "O Mourince a Lojzíkovi" (2008), které je kombinací mluveného slova a hravých písniček. Rok 2010 je pro Radůzu přelomový - založila vlastní label Radůza records, ve kterém vydala další své album "Miluju vás", které se drželo 5 týdnů v čel hitparády IFPI. V roce 2012 vychází pod jejím labelem CD a DVD "Ocelový město", je to záznam koncertu v pražské Malostranské besedě. Za toto album byla Radůza nominována na cenu Zlatý anděl v kategorii Folk a Country. Režie DVD se ujala Olga Špátová. Jako pátý titul jejího vydavatelství Radůza records vychází v roce 2014 CD Gaia, které stejně jako titul Miluju vás obsadilo ihned po vydání první místo v žebříčku IFPI. V současné době Radůza pracuje na veršované divadelní hře se zpěvy pro kladenské divadlo Lampion, chystá pokračování své úspěšné povídkové knihy Čáp nejni kondor (Baobab 2011) a byla přizvána, aby vytvořila hudbu k celovečernímu dokumentárnímu filmu o cestovateli panu Zikmundovi. Na podzim 2014 Radůzu čeká práce na hudbě k hranému filmu Tenkrát v ráji scénáristy Josefa Urbana (Habermannův mlýn, Sedm dní hříchu) o osudech prvorepublikového horolezce Josefa Smítka.

 

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
DRUPI koncert italské legendy
Výstaviště Flora, Olomouc
Vilém Čok
Klub Teplo, Přerov
KOLLÁROVCI
Společenský dům, Prostějov
Queenie Universum Tour 2022
Korunní pevnůstka, Olomouc
Smejko a Tanculienka - Poď von!
Kongresové centrum Zlín, Zlín
LENKA NOVÁ A ONDŘEJ RUML
Petrof Gallery, Hradec Králové