Sami uprostřed vln na cestě kolem světa

Akce Ostrava

Sami uprostřed vln na cestě kolem světa
Akce pro děti, Kultura, Přednášky a kurzy
Další akce ve městě Ostrava
Podrobnější informace: martin.krejsa@historiedobrodruzstvi.cz

OSAMĚLÍ MOŘEPLAVCI RICHARD KONKOLSKI A MARTIN DOLEČEK V OSTRAVĚ!

Nenechte si ujít unikátní setkání dvou mořských vlků, kteří na svých jachtách obepluli zeměkouli. Jak moc se od sebe lišily plavby prvního Čechoslováka a zatím posledního Čecha, které od sebe dělí rovných 45 let? Přijďte se přesvědčit sami!

Richard Konkolski (narozen v roce 1943 v Bohumíně) je nejslavnější český mořeplavec a vítěz řady námořních závodů, který třikrát obeplul sám zeměkouli. V roce 1975 se stal prvním Čechoslovákem, který obeplul zeměkouli na vlastnoručně vyrobené jachtě Niké I.

Martin Doleček (narozen v roce 1984 v Ústí nad Orlicí) završil 15. května 2019 v zátoce Sv. Anna na karibském ostrově Martinik svou dlouhou a osamělou plavbu kolem světa se svou loďkou Alya II. Martin je po Richardovi Konkolském teprve druhý Čech, který to dokázal sám. Je zajímavým detailem, že i když obě plavby dělí téměř 50 let, oba měli loď podobné velikosti i koncepce, stavěné doma v amatérských podmínkách. Také Richard byl v době své první plavby kolem světa v podobném věku, jako je dnes Martin.

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Jméno organizátora: Nadační fond Historie dobrodružství
Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Popelka
Divadelní sál DKMO, Ostrava
Čiperkové - Nová šou
Dům kultury města Ostravy, Ostrava
Brémští muzikanti
Divadelní sál DKMO, Ostrava
Gruzie a Arménie
Divadelní sál DKMO, Ostrava