Sokolovské slavnosti vína 2019

Akce Sokolov

Sokolovské slavnosti vína 2019
Slavnosti, Vaření, Gastronomie
Další akce ve městě Sokolov

Sokolovské slavnosti vína

Přestože se Sokolovsko pro pěstování vinné révy zdá jako pramálo vhodné, v historii 740 let od založení města můžeme nalézt zmínky o její výsadbě například v nedalekém Lokti. V současné době se v České republice révě vinné výborně daří zejména v oblasti Jižní Moravy a na Litoměřicku. A právě víno z vybraných rodinných i větších moravských vinařství budete mít možnost ochutnat na Sokolovských slavnostech vína, které se budou konat v sobotu 3. srpna od 14 do 21 hodin. Dobré víno je nejenom nápojem králů, ale také tříbí mysl a povznáší na duši. Přijměte tedy pozvání do krásných prostor Sokolovského zámku a vychutnejte si sklenku skvělého vína, a třeba si i uspořádejte malý piknik s přáteli v přilehlém parku. Navíc v době konání slavností bude v Sokolově probíhat již tradiční setkání automobilových veteránů. Pokud je nebudete zrovna řídit, nic vám nebrání zpříjemnit si jejich obdivování sklenkou lahodného moku.
První rostliny podobající se révě vinné (vitis vinifera) se objevují ve fosiliích starších 65 milionů let, v druhohorách v periodě křída. První zmínky o pěstování révy a výrobě vína pochází z území dnešní Gruzie a Arménie, a to z období asi 8 000 let před naším letopočtem. Prakticky všechny velké starověké civilizace se zabývaly šlechtěním a výrobou vína, ať již to byli Egypťané, Sumerové, Babyloňané či Řekové. Díky římským legiím se réva vinná dostává ve 3. století i na naše území (předsunutá stanoviště legií se sídlem ve Vindoboně (dnešní Vídeň) na území dnešní Pálavy. Ve středověku je pěstování révy a výroba vína spjata zejména s liturgickými účely (krev páně) a církevními řády – Cisterciáci, Benediktýni a Františkáni.

Sobota 3. srpna 2019 v 14:00 až 21:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
SLOVÁCKÝ FESTIVAL CHUTÍ A VŮNÍ 2020
Skanzen Rochus, Uherské Hradiště
Food festival 2020
Mírové Náměstí, Kadaň
Dej si FOOD
Pivovar Znojmo, Znojmo
Slavnosti okurek 2020
Masarykovo náměstí, Znojmo
FOOD FESTIVAL 2020
Masarykovo náměstí, Slaný
RESTAURANT DAY 2020
Uherské Hradiště