Společně na cestě / multižánrový benefiční večer

Akce Praha

Společně na cestě / multižánrový benefiční večer
Divadlo
Další akce ve městě Praha

Společně na cestě // multižánrový benefiční večer // Rock Café

SPOLEČNĚ NA CESTĚ

Multižánrový benefiční večer na podporu lidí na útěku uvízlých na balkánské trase, konkrétně v srbských uprchlických táborech Adaševci a Principovac, kde se aktuálně stále nachází velké množství lidí. Naše studentská skupina „Kontakt“ pod taktovkou PLNU (Pomáháme lidem na útěku) dlouhodobě dobrovolničila a snažila se zajistit finanční prostředky pro uprchlíky. Jako studenti psychologie a sociální práce si uvědomujeme jak vážný důsledek může mít frustrace z prázdnoty, kterou si lidé na útěku zažívají díky nedostatku možností se jakkoliv realizovat. Nekonečné čekání, věčná nejistota, ztráta jakýchkoli budoucích vyhlídek a ztráta naděje na normální život. Z těchto důvodů se zaměřujeme na rozvoj volnočasových aktivit v táboře s důrazem na komunitní principy soužití. Organizace PLNU v Srbsku svou činnost na konci roku ukončila, ale předala know-how tamním organizacím, takže je kde navázat. Rádi bychom nadále alespoň takhle z dálky podporovali každodenní život obyvatel tábora, pokud to bude možné.

Výdělek z benefiční akce bude věnován lokálním organizacím, které v táboře působí a snaží se právě mimo jiné naplnit den dětí i dospělých alespoň nějakou smysluplnou činností. Z vybraných peněz bude nakoupen materiál na volnočasové aktivity (deskové hry, výtvarné potřeby, knihy, sportovní vybavení atp.).

Dalším rozměrem této akce je edukativní a bilanční rovina, kterou doufáme přinese panelová diskuze organizací, které se na balkánské trase účastnily humanitární a rozvojové pomoci. Rádi bychom se ohlédli spolu s ostatními za roky 2015 až 2017, kdy se v Česku mimo vlny nevole proti válečným uprchlíkům vzedmula také vlna solidarity a upřímná snaha konstruktivně pomáhat tam, kde je potřeba.

Můžete se těšit mimo panelovou diskuzi členů organizací, kteří přiložili v posledních letech v této oblasti ruku k dílu, také na Divadlo utlačovaných, blízkovýchodní kuchyni a v neposlední řadě i na bohatý hudební program. A kdo že tedy tento večer vystoupí?

----------------------------------------------------------------------------------------------------

THE CHANCERS

Kapela, která již nějaký čas patří k tomu nejlepšímu, co lze v současné ska&2tone scéně nalézt. V roce 2016 vydali úspěšné album Trigger Warning, které bylo následně oceněno žánrovým Andělem a letos svoji pozici potvrdili také na mezinárodním hudebním poli, kdy se jako doprovodná kapela objevili po boku ska legendy jménem Mr. Symarip. Neodmyslitelný je i jejich zápal pro dobrou věc a boj se všemi formami xenofobie, rasismu či jiných forem útlaku, což potvrdili i ve svém posledním videoklipu nazvaném "Fight Them Back". Jejich vystoupení vás jistě nabije pozitivní energií, tak si ho rozhodně nenechte ujít!

THALIDOMIDE

Troufáme si říci, že dnes už bychom tuto sebranku točící se kolem ústřední postavy Kozla mohli s klidem označit za legendární. Příští rok se totiž kapela chystá oslavit 25 let své existence a my jsme rádi, že jeden z prvních koncertů v nové sestavě odehraje právě na našem benefičním večírku. Nenechte se však zmást věkem, tihle kluci mají ještě pořád dost ostré lokty a zuby a svůj nekompromisní hardcore punk do vás nasypou takovým způsobem, že nebudete vědět kde je nahoře a kde dole. Tohle bude jízda, těšte se!

VELKÁTLUSTÁ0

Interpret, který ve své tvorbě míchá hned několik hudebních vlivů a výsledkem jsou tak velmi pestré a naléhavé skladby někde na pomezí hip hopu, r'n'b a alternativního popu, které vás překvapí svojí originalitou a bezprostředností projevu. Koncert, který vás tak trochu donutí přemýšlet nad smyslem všeho možného lidského počínání, k čemuž ve velké míře přispívají i autorovy texty, místy ohlodané až na kost. Tohle vás bude bavit a zároveň to ve vás zanechá intenzivní pocit podrbat se tam v hlavě, kde prostě nemůžete.

VÁCLAV FIEDLER

Písničkář a multiinstrumentalista, jehož písničky si určitě zamilujete. Odlehčený tón jeho autorských skladeb jdoucí ruku v ruce s nástrojovou suverenitou a výrazným vokálem jsou hlavním poznávacím znakem tohoto sedlčanského kytarového barda. Ačkoli na svoji první velkou nahrávku teprve čeká, tak věřte, že jeho živé koncerty vás přesvědčí o tom, že tuhle hudbu chcete poslouchat i doma a my doufáme, že snad brzy budeme tu možnost mít!

TRENDY BRANDY

Kytarové akustické duo, které vzniklo jako boční projekt členů kapely Just For Being s úmyslem vyplnit mezeru svých vlastních hudebních aktivit. Bez jakýchkoli ambicí, s jednoduchým cílem bavit hudbou sebe i všechny ty, kteří jsou zrovna poblíž, hrají autorské i převzaté písně a i tentokrát si pro vás připraví pár skladeb k vyplnění času při čekání na poslední kapelu večera.

DR. FILIPITCH

Říká vám něco pojem Slam poetry? Pokud máte alespoň drobnou představu, tak pro vás máme skvělou zprávu. Náš benefiční večírek navštíví osoba nejpovolanější a to rovnou vítěz zatím posledního celorepublikového finále ve slamu Filip Koryta alias Dr. Filipitch. Připraví si pro vás to nejlepší, co se nachází v jeho repertoáru, tak ho určitě přijďte okouknout a podpořit!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Celá akce začne v 18:00 diskuzí v divadelním sále, na ni pak naváže od 19:30 Divadlo utlačovaných a poté od 21:00 začnou koncerty jednotlivých interpretů, hlavní program poběží v hlavním spodním sále, akustická stage bude vyplňovat mezery při přestavbě pódia nahoře v předsálí. Přesný harmonogram brzy doplníme!

VSTUPNÉ JE DOBROVOLNÉ a každý účastník obdrží jakožto poděkování za jeho příspěvek jeden z pohledů, o jejichž grafickou stránku se postaraly děti ze zmíněných uprchlických táborů.

Místo konání akce: Rock Café Prague (Official), Národní třída 20, Praha 1, Praha
Datum začátku akce: 23. Ledna 2018 18:00
Datum ukončení akce: 24. Ledna 2018 01:00
Pravděpodobné souřadnice: 50.082N 14.4185E

Případné změny si prověřte na webu akce Společně na cestě // multižánrový benefiční večer // Rock Café

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce