STRAŠIDLA NA ZÁMKU 2019

Akce Český Těšín

Akce pro děti, Kultura
Další akce ve městě Český Těšín

STRAŠIDLA NA ZÁMKU

Symbolické zakončení prázdnin s názvem „Strašidla na zámku“ se s dětmi převlečenými za nejrůznější strašidýlka koná každoročně na zámeckém vrchu pod Piastovskou věží. Nejprve se děti s rodiči setkají na výchozím místě u Kulturního a společenského střediska „Střelnice“, odkud v průvodu odchází podél řeky Olzy až k Piastovské věži přesně v 18.30 hodin. Na zámeckém návrší pod Piastovskou věží už jsou připravena nejrůznější pohádková stanoviště s hádankami, průlezkami a soutěžemi pro všechny děti. Kromě toho je zde ale také velké pódium, kde moderátoři vyhlašují soutěž o nejlepší masky a ty jsou pak po strašidelném reji vyhodnoceny a oceněny. Pak už se jen řádí a tancuje při veselé diskotéce až do setmění. Nakonec celého programu odchází lampiónový průvod se všemi dětmi ve 20.30 hodin opět k mostu nad řekou Olší, kde všichni sledují velkolepý ohňostroj ohlašující konec prázdnin.

Kulturní a společenské středisko „Střelnice“ zajišťuje ve spolupráci s Těšínským kulturním střediskem „Dom Narodowy“ a Zamek Cieszyn program pro děti a technické zázemí k uskutečnění akce. Program je vždy připraven tak, aby byl dobře srozumitelný pro děti z Česka i Polska, proto jsou i moderátoři akce zastoupeni z obou přeshraničních stran. Tato akce je velmi oblíbená, což dokazuje každoroční velký zájem návštěvníků. Dětí z Českého Těšína a Cieszyna převlečených za strašidýlka se v doprovodu rodičů setkává kolem 2000.


Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
STRAŠIDLA NA ZÁMKU
Zámecký vrch pod Piastovskou věží, Český Těšín
POHÁDKOVÝ LES 2020
Středisko volného času Amos, Český Těšín
STRAŠIDLA NA ZÁMKU
Zámecký vrch pod Piastovskou věží, Český Těšín
POHÁDKOVÝ LES 2020
Středisko volného času Amos, Český Těšín
Ostravská muzejní noc v DPO
DPO - dílny Martinov, Ostrava