Tachovská pouť 2020

Akce Tachov

Jiné akce
Další akce ve městě Tachov

Tachovská pouť

Slavnost Nanebevzetí Panny Marie v Tachově

15.8.2020 sobota
09.00–11.00hod. otevřen a zpřístupněn kostel 15.45hod. Slavné nešpory z vigilie slavnosti 16.00hod. Rozjímavá modlitba svatého růžence 16.30hod. Latinská mše svatá z vigilie slavnosti v Tridentském ritu podle misálu z roku 1962 schváleného svatým Janem XXIII. (po mši svaté budou zařazeny ještě zpívané Loretánské litanie k Panně Marii v latinském jazyce). 

16.8.2020 neděle 10.00 hod. Slavná poutní mše svatá – hlavní celebrant – ještě bude upřesněno Připravuje: Římskokatolická farnost Tachov, Kostelní 66, Tachov 347 01 P. Mgr. Václav Vojtíšek, farář a okrskový vikář

Po celou dobu slavností bude v kostele panelová výstava o historii tachovského chrámu a zároveň ukázka ze současného života zdejší farnosti.

Zároveň bude možné zakoupit pamětní brožurku o historii kostela, vydanou v roce 2008 jako připomínku 100 letého výročí rozsáhlých oprav a regotizace, text je dvojjazyčný – česko – německý, dále pohlednice kostela a malé obrázky Panny Marie pomocnice, k dispozici bude zájemcům i poutnické razítko a různé druhy růženců jak do automobilu tak i do příbytku.)

bez poplatku

od 09.00 hod

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Na plný coole
Společenský areál Mže, Tachov
ZA VÍNEM DO LIHOVARU
Janovice nad Úhlavou
ONE MAN SHOW RICHARDA NEDVĚDA
Kulturní dům JAS, Plzeň
Na plný coole
Společenský areál Mže, Tachov