Takoví jsme byli?2 - projekce filmu Sametový Zlín

Akce Zlín

Takoví jsme byli?2 - projekce filmu Sametový Zlín
Jiné akce, Kultura
Další akce ve městě Zlín
Podrobnější informace: galerie@zlinskyzamek.cz tel.: 602 560 020

Jak probíhala sametová revoluce ve Zlíně? O tom vypráví dokument Sametový Zlín, který bude k vidění ve čtvrtek 13. října v 19:00 hodin jako součást výstavy Takoví jsme byli? 2. Ta až do 16. října probíhá v autentických prostorách 61. budovy v továrním areálu.

Snímek režiséra Petra Babince natočený v roce 2022 zpovídá účastníky sametové revoluce ve Zlíně a je prokládaný unikátními historickými záběry, které se podařilo dohledat.

Délka projekce je 54 minut a po jejím skončení následuje beseda s historiky, sociology a pamětníky.

Výstavu Takoví jsme byli? 2 najdete v novém prostoru Galerie 61 – Kulturní zóna Zlín v 61. budově baťovského areálu. Je věnovaná připomínce 700 let od první písemné zmínky o městě Zlíně. Prostřednictvím černobílých fotografií od zlínských fotografů ukáže život ve městě a zachycuje atmosféru Zlína rozrůstajícího se v průběhu času do prosperujícího města.

Základní vstupné na výstavu i filmovou projekci je ve výši 150 Kč, exkluzivní vstupné „Zlínský patriot“, které zahrnuje také publikaci Josef Sudek – Zlín, činí 1000 Kč. Pro občany Zlína, žáky, studenty, seniory do 69 let a držitele průkazů ZTP platí snížené vstupné ve výši 99 Kč, senioři od 70 let a děti do 6 let zaplatí vstupné pouhých 9 Kč. Více na www.gvch.cz

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Jméno organizátora: Takoví jsme byli?2
Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce