THE AFRICAN PROJECT

Akce Kladno

THE AFRICAN PROJECT
Koncerty
Další akce ve městě Kladno

THE AFRICAN PROJECT

Moussa Cissokho: kora, zpěv, Jan Galega Brönnimann: basklarinet, Omri Hason: orientální perkuse

Moussa Cissokho pochází ze západoafrického Senegalu a je mimořádným zpěvákem, skladatelem a excelentním hráčem na africkou 24strunnou harfu kora. Narodil se v rodině griotů, senegalských potulných pěvců a vypravěčů, hrát na koru ho učil otec odmala.
Jan Galega Brönnimann ze středoafrického Kamerunu je geniální basklarinetista a novátorský saxofonista. Omri Hason vyrostl v Izraeli a od klasických bubnů přešel na orientální perkuse, jako jsou zarb, darbuka nebo balafon.

V úrodném a politicky stabilním Senegalu se celé dny tančí. Slunce tu denně svítí 10 hodin i od listopadu do dubna, průměrná teplota neklesá pod 240 C, senegalská kuchyně je z nejchutnějších v celé Africe. Základním stylem života čtrnácti milionů usměvavých Senegalců je pohostinnost. Muži stavějí lodě, rybaří, loví antilopy, ženy pečou ryby a kuřecí maso, k tomu se pije mátový čaj, palmové víno a doma pražená káva. První verš senegalské hymny zní „Hrajte na své kory, tlučte do bubnů!“
Senegalsko-kamerunsko-izraelské trio African Project bude ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně ve středu 30. září během svého evropského turné hudbou vyprávět příběhy z africké minulosti i přítomnosti. Bzučivá kora, senegalský zpěv, vřelý tón basklarinetu a orientální bubínky vytvoří podmanivé napětí mezi tradiční hudbou Afriky a izraelským jazzem. Tak unikátních koncertů v Česku moc není. Nenechte si to ujít. Vstupné: 200,- Kč

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
RADŮZA
MĚSTSKÉ DIVADLO, Kladno
BRATŘI EBENOVÉ
MĚSTSKÉ DIVADLO, Kladno
Mig 21
Společenský dům, Hořovice
KOLLÁROVCI
Kulturní dům Lorec, Kutná Hora