The Legendary Pink Dots

Akce Praha

The Legendary Pink Dots
Koncerty
Další akce ve městě Praha

The Legendary Pink Dots / UK-NL

The Legendary Pink Dots jsou anglicko-holandská experimentální rocková kapela, která se zformovala v Londýně již před 40 lety. Její jádro po celou dobu existence tvoří Edward Ka-Spel a Phil Knight. V současné době s nimi jako kytarista vystupuje ještě Erik Drost. Ačkoliv jsou Legendary Pink Dots na hony vzdáleni mainstreamu, vydali za svoji dlouhou kariéru již více než 40 alb. Nyní přijíždějí s aktuální deskou Angel in the Detail (2019, Metropolis Records).

Hudba The Legendary Pink Dots v sobě mísí prvky neo-psychedelie, ambientu, elektroniky, industriálu, synthpopu, post-punku, noisu, jazzu, popu, goth-rocku a tuny dalších představitelných žánrů, to vše s výrazně experimentálním a avantgardním projevem, který se stále vyvíjí, ale přesto zůstává velmi specifický. Písním dominuje Ka-Spelův výrazný vokál, který si vysloužil srovnání s Pink Floyd nebo Sydem Barretem, celkově je pak kapela srovnávána s velikáný krautrocku jako Can, Faust, Brainticket nebo Neu!

The Legendary Pink Dots se již potřetí vráti do Café V lese, které dokázali již dvakrát vyprodat a učinit z jejich koncertu opět nezapomenutelný večer.

Koncert se uskuteční 15. února 2020, vstupenky jsou v předprodeji v síti GoOut za 250,- + poplatky, na místě pak budou k dispozici za 300,- (pouze v případě nevyprodání v předprodeji).

Více info:
www.thelegendarypinkdots.org
www.dsmacku.com
www.cafevlese.cz

Začátek akce: 15. 2. 2020 19:30:00
Konec akce: 15. 2. 2020 22:30:00
Vstupenky
Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
The Vibrators /uk/
Klub 007 Strahov, Praha
JAR
Lucerna Music Bar, Praha
Kali a Peter Pann
Forum Karlín, Praha
DJ Krush (JP)
Lucerna Music Bar, Praha
Věra Martinová - 60 let
Divadlo Hybernia, Praha