The Rasmus

Akce Praha

The Rasmus
Koncerty
Další akce ve městě Praha

The Rasmus

THE RASMUS (Finsko)
čtvrtek 24. října 2019 – Praha, Velký sál Lucerna

Po ukončení činnosti „lovemetalistů“ HIM jsou v současné době THE RASMUS asi největší finská rocková kapela. Tahle továrna na rádiové hity se vrací do Prahy, tentokrát do Velkého sálu Lucerny, aby po 16 letech přehrála celou desku „Dead Letters“, která se stala milníkem a jakousi alfou a omegou jejich zářné kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na všechny největší hity jako „In The Shadows”, „First Day Of My Life”, „Guilty “ nebo „In My Life”.

Kariéra finského kvarteta THE RASMUS dost připomíná splněný klukovský sen. V roce 1994 to byla jen parta středoškoláků, která si ještě pod jiným jménem zahrála na školní besídce ve svém rodném městě, a už po devíti letech z nich byla nejznámější finská rocková kapela.

THE RASMUS oficiálně vznikli v roce 1994. Tehdy si ještě říkali Sputnik, brzy se přejmenovali na Atilla a nakonec na Rasmus - i toto s sebou nese bouřící mládí. Pod jménem Rasmus vydali první dvě alba „Peep“ (1995), které se záhy po vydání stalo zlatým, s druhou deskou „Playboys“ (1997) tento úspěch zopakovali. Věhlas kapely rostl geometricky, takže brzy následovalo koncertování po celé Evropě, což jim dopomohlo ke zvýšení zájmu o kapelu i mimo rodné Finsko.

Následovala alba „Hell of a Tester” (1998) a „Into” (2001), před níž si jméno upravili na stávající THE RASMUS. „Into” už bylo úspěšné i v Evropě, proto se už poměrná známá čtyřka z Helsinek mohla vydat na tour s HIM a Roxette. To nejlepší ale na Finy teprve čekalo.

Celosvětový ohlas a naprosté pobláznění tehdejší generace způsobilo páté album „Dead Letters” (2003). To se svým mixem temnějšího, goticky laděného pop rocku stálo u startu emo-scény později reprezentované kapelami jako TOKIO HOTEL, a naprosto trhalo veškeré prodejní rekordy. Album bylo 8x zlaté a 6x platinové, a přineslo THE RASMUS mnoho nominací a prestižních ocenění (MTV Awards, EMMA Awards, ECHO Awards, Nordic Music Awards ad.). Jejich singl „In The Shadows“ vedl hitparády v celé Evropě a stal se nejčastěji hraným klipem MTV.

„Když se podívám o 15 let zpátky do doby, kdy jsme tuto desku vydávali, pamatuji si, že jsme stáli na prahu dospělosti a nebyli si zcela jistí budoucností kapely. Nejen tyto aspekty definovaly tvář a zvuk Dead Letters, která se pro nás stala tím nejklíčovějším momentem naší kariéry, “ ohlíží se frontman Lauri Ylönen retrospektivně.

Kvartet okolo Lauriho se však nejlépe cítí na pódiu. Jejich živá vystoupení jsou proto velmi silná a energická, a tak jsou THE RASMUS vyhledávanou živou kapelou, která absolvovala nespočet koncertů a turné s kapelami jako RED HOT CHILI PEPPERS, GARBAGE a dalšími. A že návštěva Velké Lucerny u příležitosti přehrání celého alba „Dead Letters“ bude výjimečný a intenzivní zážitek potvrzuje sám Lauri: „Jsme nadšení, že k tomuto výročí můžeme vyrazit na turné a zároveň přinést nejen všechny skladby naší nejdůležitější desky, ale také speciální vizuál, protože Dead Letters je velmi divadelní a obrazotvorná. Některé písně si dokonce během tohoto turné odbudou svojí premiéru!“

Předprodej e-ticket: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/213
GoOut: https://goout.net/cs/listky/the-rasmus/ceie/

Čtvrtek 24. října 2019 v 18:30 až 23:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce