TRADIČNÍ VÝSTAVA ORCHIDEJÍ, BROMÉLIÍ, SUKULENTŮ,...

Akce České Budějovice

Výstavy
Další akce ve městě České Budějovice

TRADIČNÍ VÝSTAVA ORCHIDEJÍ, BROMÉLIÍ, SUKULENTŮ

Tradiční a v pořadí již osmnáctá výstava orchidejí, kaktusů, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu se koná opět v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích v termínu od 14. 2. 2020 do 23. 2. 2020. Otevřena je i v pondělí 17. února 2020. Součástí výstavy je tradičně i stálá poradna pro pěstitele orchidejí a kaktusů nebo oblíbený vzdělávací program pro školy.

"Exponáty, jež jsou majetkem vystavovatelů, představí ORCHIDEA Klub České Budějovice, z.s. a provozovatelé webového portálu www.pokojovky.cz. Rostliny dále doplní ukázky drobných obratlovců z Jihočeské zoologické zahrady Hluboká nad Vltavou, voliéra s drobným ptactvem od Františka Jakeše a ukázky hmyzu od O. Bužgy a členů Entomologického kroužku při Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. K vidění budou i bahenní rostliny," přibližuje garant výstavy a vedoucí přírodovědného oddělení Jihočeského muzea Mgr. Zdeněk Kletečka.

Výstava je tradičně instalována ve dvou hlavních výstavních sálech a přilehlé chodbě v přízemí muzea. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu druhů orchidejí, ukázku sušších biotopů, kaktusy a další sukulenty. Kromě toho je ve výstavě umístěn i strom s tillandsiemi. Rostliny doplní ukázky drobných obratlovců. Dále představíme masožravé rostliny, terária s hmyzem a voliéru s drobným ptactvem. Tato expozice navozuje atmosféru tropického pralesa. Součástí výstavy jsou i informační panely o kaktusech, sukulentech a chovaném hmyzu. Dozvíte se i více o orchidejích - vstavačích, které patří mezi nejohroženější rostlinné druhy u nás. Výstavu doplňují exponáty, literatura a fotografie ve vitrínách na chodbě. Koncept, aranžmá a kompletní instalace výstavy jsou realizovány dle návrhu členů ORCHIDEA Klubu České Budějovice, z.s.. Prostory a technické zázemí pro konání výstavy poskytuje Jihočeské muzeum.

Atraktivní rostliny ve výstavních sálech, jimž dominují kvetoucí orchideje, jsou aranžovány jednak volně ve velkých skupinách, jednak v nasvícených celoskleněných vitrínách. Spojením atraktivních rostlin a drobného zvířectva se opět podařilo připravit aranžmá, které vytváří esteticky přitažlivý celek, který zaujme návštěvníka nejen vizuálně, ale též jedinečnou vůní stovek květů. Během celého trvání výstavy lze využít stálou poradnu pro pěstitele orchidejí a kaktusů a návštěvníci si zde rostliny mohou i zakoupit. Kromě toho je lze získat i zdarma!

Každý 1000. návštěvník výstavy totiž tradičně obdrží jako dárek nejen orchidej, ale rovněž tašku s hnojivy, substrátem atd. pro snazší pěstování a péči ZDARMA!

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Mezinárodní výstava psů 2020
Výstaviště, České Budějovice
Mezinárodní výstava psů 2020
Výstaviště, České Budějovice
Výstava hub 2020
Botanická zahrada, Tábor
Výstava hub 2020
Botanická zahrada, Tábor
Výstava hub 2020
Kostelní 43/6, Čelákovice
TUNING SHOW 2020
Výstaviště, Lysá nad Labem