VÁCLAV HUDEČEK

Akce Velké Meziříčí

Koncerty
Další akce ve městě Velké Meziříčí

VÁCLAV HUDEČEK

KPH 2020/2021 HOUSLOVÝ VIRTUÓZ VÁCLAV HUDEČEK

Lukáš Klánský - klavír. Společný koncert houslového virtuóza světového věhlasu a jedné z nejvýraznějších osobností mladé české klavírní generace.

Václav Hudeček zahájil svou cestu mezi českou a mezinárodní interpretační elitu v 60. letech. Již v 15 letech vystoupil vLondýně s Royal Philharmonic Orchestra. O den později ho slyšel legendární David Oistrach, předpověděl mu velkou budoucnost a nabídl pedagogickou pomoc. Od roku 1970 až do Oistrachovy smrti byl žákem tohoto velkého mistra. Zároveň absolvoval studium na pražské AMU. Od londýnského debutu vystupoval po celém světě na nejprestižnějších pódiích, s nejlepšími světovými orchestry a na světových festivalech. Hudečkovo sympatické vystupování a zejména styl jeho hry okouzluje obecenstvo bez rozdílu věku. Václav Hudeček je držitel několika zlatých desek. Jeho nahrávka Vivaldiho Le Quattro Stagioni s dirigentem Pavlem Koganem je od roku 1992 stále nejúspěšnější produkcí v České republice a obdržel za ni zlatou a v roce 1997 platinovou desku. V roce 2007 u příležitosti státního svátku 28. října udělil prezident republiky Václav Klaus V. Hudečkovi vysoké státní vyznamenání. "Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění". V roce 2015 obdržel jako zatím jediný Čech v historii od prezidentaItálie prestižní vyznamenání Řád rytíře italské hvězdy "Cavaliere dell´Ordine della Stella d´Italia".

Vstupné v předprodeji: 200/150 Kč (děti, studenti, senioři), na místě: 250/200 Kč.

19:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
KONCERT SKUPINY KATAPULT
velký sál JC, Velké Meziříčí
THE CELLO BOYS & OD KLASIKY K ROCKU
koncertní sál JC, Velké Meziříčí
KRÜCIPISK
Náměstí, Velké Meziříčí
TRAUTENBERK
KD Ostrov, Havlíčkův Brod
ŠlágrParta
Divadlo Lubomíra Lipského, Pelhřimov
EWA FARNA: Málo se známe TOUR 2020
Dům Kultury, Žďár nad Sázavou