Vánoční trhy Brno 2019

Akce Brno

Vánoční trhy Brno 2019
Jarmarky a trhy
Další akce ve městě Brno

Vánoční trhy Brno 2019

Těšíte se na vánoční trhy, které se budou již zanedlouho konat v našem druhém největším městě v Brně? Brno si pro vás připravilo několik trhů, z nichž ty největší se budou tradičně konat na náměstí Svobody, na Zelňáku, na Moravském náměstí či na výstavišti. A další menší se budou konat v jednotlivých částech města.

 Na náměstí Svobody
Vánoční trhy na náměstí Svobody začínají v pátek 29. 11. 2019 a skončí 23. 12. 2019 (resp. 5. 1. 2020). Trhy budou tradičně zahájeny rozsvícením vánočního stromu na náměstí primátorkou města Brno a biskupem. Slavnostní rozsvícení stromu je naplánováno na 17 hodin. Následně zde budou probíhat trhy pod názvem Brněnské Vánoce v plné parádě.

Východní část náměstí u OD Omega bude končit 23. prosince a západní část náměstí u KB, bude končit až 5. ledna. Zde najdete hlavně gastro stánky s občerstvením, což se bude hodit i po svátcích.

 Datum konání je od 29. listopadu.

Jaká je otevírací doba?
29. 11. - 23. 12. 10:00 - 21:45 (pro východní a západní část)
24. 12. 10:00 - 13:00 (západní část)
25. 12. - 31. 12. 13:00 - 18:00 (západní část)
1. 1. zavřeno
2. 1. - 5.1. 13:00 - 18:00 (západní část)
Na Dominikánském náměstí budou stánky s jídlem a rybami a i oblíbené atrakce pro děti včetně betlému a Ježíškovy pošty. Tyto gurmánské trhy trvají v datech, jak je uvedeno výše.

✅ Na Zelném trhu
Vánoce na Zelňáku začínají již 22. 11. a skončí 23. 12. Zahájení má být v 18 hodin hned první den společně s rozsvícením stromu. Povinná provozní doba je od 10:00 do 21:00, nepovinná je od 9:00 do 22:00 hod. Můžete se těšit na program na pódiu a další různé akce.

⭐ Datum konání je od 22. listopadu do 23. prosince.

✅ Na Moravském náměstí
Vánoční trhy na Moravském náměstí se letos budou konat ve velkém stylu. Překvapí vás vyhřívaná šapitó, bar, živý betlém, vláček, ukázky řemesel a bohatý program. Velkých stanů bude dokonce pět, večer však bude otevřen pouze jeden. Dále nebude chybět zvonice a tradiční sortiment. Snad bude v provozu i obrovské kolo. Zatím nebylo zveřejněno, kdy se budou konat.
Co zde všechno bude?
Na vánočních trzích si tradičně můžete koupit občerstvení (klobásy, bramboráky, pečené kaštany, trdelníky, Turbomošt atd.), dárkové předměty, porcelán, oblečení, kožené výrobky, pletené doplňky, sladkosti, cukroví, sýry a další pochoutky a pozornosti. Nezapomíná se ani na bohatý kulturní program, betlém, ukázku tradičních řemesel a krásnou výzdobu města.
Jaký bude program?
Program jak na náměstí Svobody, tak i Zelňáku je velmi pestrý. Na náměstí Svobody se můžete podívat na rozsvícení, na Mikuláše, kapely, zpěváky, sbory, děti ze školek a škol, zpívání koled, divadlo, soutěže pro děti, písničky, mažoretky, šermířská vystoupení, večerníček, zvířátka ze ZOO atd.

Na Zelném trhu se rovněž můžete podívat na divadelní představení, poslechnout si různé skupiny a zpěváky, ochutnat výtečné pokrmy, podívat se na žonglování atd.
U sochy Jošta si zase můžete zabruslit na kluzišti nebo se můžete povozit vánoční šalinou.

Otevírací doba
Otevírací doba na Svoboďáku (východní část náměstí) je od 9:00 do 21:45 a pro západní část náměstí platí doba od 9:00 až 21:45, od 24. prosince je tato doba upravena, jak je napsáno výše.
Na Dominikánském náměstí také od 9:00 do 21:45.
Povinná provozní doba na Zelňáku je od 10:00 do 20:00, nepovinná je již od 9:00 a až do 22:00.

Jako příjemný bonus budou některé stánky nacházející se na západní části náměstí (u KB) prodávat svůj sortiment až do 5. ledna. Na Štědrý den má být otevřeno od 10:00 do 13:00. Ve východní části náměstí budou prodejci prodávat pouze do 23. prosince.

✅ Trhy na výstavišti - BVV
Trhy na výstavišti se konají od 6. prosince a skončí 15. prosince v pavilonu F a G1. Naleznete zde bohatý výběr nejrůznějšího zboží od dárkových předmětů, regionálních potravin, bižuterie až po porcelán, bižuterii či oblečení.

⭐ Datum konání je od 6. prosince do 15. prosince.

Pokud se chcete dozvědět další informace o trzích v Brně, podívejte se zde.

Užijte si skvělé vánoční trhy v Brně!

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Auto-moto burza a bleší trhy Brno-Lužánky
Fotbalový stadion za Lužánkami,Brno,vjezd z ul.Drobného, Brno
Auto-moto burza a bleší trhy Brno-Lužánky
Fotbalový stadion za Lužánkami,Brno,vjezd z ul.Drobného, Brno
Auto-moto burza a bleší trhy Brno-Lužánky
Fotbalový stadion za Lužánkami,Brno,vjezd z ul.Drobného, Brno
Tradiční MotorTechna Brno
BVV - Brněnské výstaviště, Brno
Auto-moto burza a bleší trhy Brno-Lužánky
Fotbalový stadion za Lužánkami,Brno,vjezd z ul.Drobného, Brno
Auto-moto burza a bleší trhy Brno-Lužánky
Fotbalový stadion za Lužánkami,Brno,vjezd z ul.Drobného, Brno