VLADIMÍR MIŠÍK & ETC

Akce Jablonec nad Nisou

Koncerty
Další akce ve městě Jablonec nad Nisou

VLADIMÍR MIŠÍK & ETC

Jedna z největších českých rockových legend! Koncert pořádáme v Eurocentru Jablonec.
Vladimír Mišík - rockový zpěvák, skladatel, textař, svými spoluhráči a přáteli už léta mírně ironicky, avšak právem přezdívaný „Legenda“.

Se svou první kapelou hrával po parcích Elvise a Semafor, na barrandovském truhlářském učilišti založil skupinu Uragán. Po krátké epizodě u Komet spoluzakládal jednu z nejslavnějších českých kapel 60. let Matadors, v jejichž čele se začal hudbou zabývat profesionálně. V zimě 1968 s bývalým kolegou z Komet a Matadors, kytaristou Radimem Hladíkem, založil Blue Effect. S ním se Mišík prezentoval na první dlouhohrající desce Meditace. Po jejím vydání byl ze souboru vyhozen, vzápětí jej bubeník Jaroslav Erno Šedivý pozval do další slavné kapely tehdejší doby,Flamenga. S ním natočil Vladimír Mišík dodnes nesmrtelné album Kuře v hodinkách na texty Josefa Kainara. Ke konci první poloviny sedmdesátých let založil skupinu ETC…, se kterou – přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech – koncertuje dodnes.
V letech 1976 – 2004 vydal Vladimír Mišík s ETC… deset řadových alb, několik dalších kompilací a podílel se na několika vedlejších projektech. Mnohé Mišíkovy písně, často na texty známých českých básníků (Václav Hrabě, Josef Kainar, Jiří Dědeček ad.), doslova zlidověly a jsou ozdobami „kytarových večírků“ několika generací.

PŘEDPRODEJ NA BARU 390 Kč DOSPĚLÍ / 300 Kč STUDENTI

415 Kč DOSPĚLÍ

320 Kč STUDENTI

20:00 hod.

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
CALIN v Jablonci
Střelnice, Jablonec nad Nisou
4TET - Koncert
Městské divadlo, Jablonec nad Nisou
Arakain - Jablonec nad Nisou
Eurocentrum, Jablonec nad Nisou
Tři sestry VINYL TOUR 2020
Woko klub, Jablonec nad Nisou
POKÁČ
Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou