Vlasta Redl s Jeho kapelou

Akce Prachatice

Vlasta Redl s Jeho kapelou
Koncerty
Další akce ve městě Prachatice

Vlasta Redl s Jeho kapelou

Vlasta Redl s Jeho kapelou a trio Merta - Hrubý - Fencl

NÁHRADNÍ TERMÍN Z 12.10.2020 a 22.4.2021 VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI. Exkluzivní dvojkoncert!

Ojedinělý koncert legendárních muzikantů a jejich doprovodných těles, Vlasty Redla s kapelou a tria Vladimír Merta-Jan Hrubý-Ondřej Fencl, se uskuteční 22. dubna v Prachaticích.
Nejprve vystoupí s hodinovým blokem písničkářská ikona Vladimír Merta s fenomenálním houslistou Janem Hrubým a o generaci mladším klavíristou Ondřejem Fenclem. Druhou, delší část večera pak obstará moravský bard Vlasta Redl se svou famózní doprovodnou kapelou nabitou předními česko-slovenskými instrumentalisty. Jak Redl, tak Merta s Hrubým představují na české scéně ojedinělé solitéry, nezaměnitelné stavební kameny zdejšího muzicírování, od nichž zhusta berou generace následovníků. Pódium spolu za celá desetiletí nesdíleli - k tomu dojde letos pouze na dvou koncertech, z nichž jeden se uskuteční právě v Prachaticích. Bezpochyby půjde o mimořádný a neopakovatelný hudební zážitek. Husličky a Chtít chytit vítr v jednom večeru? Hudební svátek. "Je možné, že během druhé části večera dojde k nějakému prolnutí, ale to bych nechal osudu," odpověděl strůjce myšlenky, klavírista Ondřej Fencl na otázku, zda si zahrají všichni společně.

Vlasta Redl: Moravský zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista. Ve
své tvorbě dokázal osobitě skloubit rock, bigbít, folk a lidovou hudbu. Vladimír Merta: král zdejších písničkářů, člověk mnoha tváří, hudebník, publicista, spisovatel, filmař, architekt... a především básník a kytarista. Jan Hrubý: český rockový Paganini, spolu s Vladimírem Mišíkem zakládal kapelu Etc, stejně neodmyslitelně je spjat také s Michalem Prokopem (je mimo jiné autorem slavné Bitvy o Karlův most).

19:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Aneta Langerová Dvě slunce
Městské Divadlo, Prachatice
DAVID KOLLER
Společenský sál Národního domu, Prachatice
Vilém Veverka, Jiří Bárta
Městské Divadlo, Prachatice
POKÁČ
Společenský sál Národního domu, Prachatice
DAVID KOLLER
Společenský sál Národního domu, Prachatice