Výběžek free L!VE 21

Akce Varnsdorf

Výběžek free L!VE 21
Festivaly
Další akce ve městě Varnsdorf

Výběžek free L!VE 21

Attack from North, z. s. uvádí festival k oživení kulturního dění Šluknovského výběžku. Akce volně navazuje na Festival Výběžek free LIVE, který pořádal spolek vždy v polovině října a v roce 2018 se konal 20. ročník.

Po jubilejním 20. ročníku Festivalu free Tibet jsem přemýšleli, jak dále pokračovat s festivalem, který zakořenil ve Šluknovském výběžku (konal se postupně v Mikulášovicích, Rumburku, Dolní Poustevně a Varnsdorfu).

21. roční se bude nově jmenovat Výběžek free LIVE – uskuteční se v sobota 19. října 2019 v Lidové zahradě Varnsdorf.

20 ročníků festivalu jsme věnovali Tibetu, nyní chceme zaměřit pozornost přímo na náš region. My jsem se tu narodili, máme zde kořeny a máme výběžek stále v srdci. I proto nejsme rádi, že se nejsevernější výběžek republiky postupně vylidňuje a místní lidé zde mají málo vyžití. Na výběžek se „kašle“ – ruší se rychlíky, nemocnice pustnou atd. Naším festivalem chceme na to upozornit, a hlavně pro to něco udělat. Dál se budeme řídit tibetským příslovím: „Slova jsou jen bubliny, činy jsou kapky zlata.“

Co zůstane stejné: 3 scény – hlavní sál a na něm převážně rockové, ska a punk kapely. Menší sál s dýdžeji a třetí scéna – která se promění.

Zachováme i výzdobu sálu s tibetskými praporky, abychom připomněli historii festivalu. Akci, z které nový festival vzešel.

Co se změní. Třetí scéna: Ta bude věnována informacemi o Šluknovském výběžku (historie, obyvatelstvo, známí rodáci atd.) + každý rok by dostalo prostor jedna obec z výběžku, aby se představila + měla by nad akcí záštitu + představit jednu její turistickou atrakci.

Dále budeme prodávat místní produkty – jídlo (čokoláda), pití (sirupy, mošty atd.)

Na Facebooku už jsme založili událost – zde! Budeme postupně dodávat vystupující a další informace. Také se chystáme vytvořit nové webové stránky.

Fanděte nám a těšte se!
Web akce najdete http://vybezek-live.cz/

Program:
16:00 - otevřeme brány
17:00 - 17:40 - Madam Royal (punk-rock, Slaný)
18:05 - 18:55 - Sabina Křováková (rock, Děčín)
19:20 - 20:20 - Circus Problem (balkán disco, Praha)
20:50 - 21:40 - JAKSI TAKSI (pop-punková, Praha)
22:10 - 23:00 - Toxic People (north-cross, Výběžek)
23:30 - 00:30 - Krleš (Official) (heavy metal, Dolní Poustevna)

19. 10. v 17:00 až 20. 10. v 3:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
pARTy ve Františkánu 2020
Františkánské zahrady, Kadaň
Food festival 2020
Mírové Náměstí, Kadaň
REVIVAL FEST 2020
Letní amfiteátr, Bílina
OLDstars on the ROUD 2020
Klášter Roudnice, Roudnice nad Labem
ZICHOVEC BEER FEST 2020
Pivní bar Zichovec, Louny