XXI. Svatováclavské slavnosti

Akce Napajedla

XXI. Svatováclavské slavnosti
Jiné akce
Další akce ve městě Napajedla

XXI. Svatováclavské slavnosti

Klub kultury Napajedla a Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka vás srdečně zvou na největší a nejoblíbenější událost roku, která láká davy návštěvníků ze všech koutů republiky. Letos s podtitulem „Nezdolná energie žen“.

V areálu nádvoří Nového Kláštera probíhají hlavní historická vystoupení Divadelního souboru Zdeňka Štěpánka, jízdní turnaje, rytířské a šermířské souboje, dobové tance a vystoupení kejklířů. V doprovodném programu si návštěvníci užijí Farmářský a řemeslný trh, plavby lodí po řece Moravě, ukázky řemesel, interaktivní "Život ve středověku" pro děti a otevřené památky jako kostel, muzeum, zámek nebo radniční věž s kostýmovanými průvodci. To nejlepší přijde po setmění, kdy se za úderů bubnů vydá do města pochodňový průvod v čele s knížetem Václavem na koni a jeho družinou, nechybí také rytíři ve zbroji, urozené dámy a pánové, žongléři, artisté, chůdař a plivač ohně, středověké tanečnice, komedianti, kejklíři a další. Ve večerním programu zhlédnou návštěvníci velký jízdní turnaj na koních, další dobová vystoupení a vyvrcholením slavností je ohňová show.

8:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Uherskobrodská pouť 2021
Sportovní hala TJ Spartak, Uherský Brod
Labutí jezero
Kongresové centrum Zlín, Zlín
FLORIA DUŠIČKY
Výstaviště Kroměříž, Kroměříž