Závěrečný koncert – Leticia Moreno

Akce Český Krumlov

Závěrečný koncert – Leticia Moreno
Koncerty
Další akce ve městě Český Krumlov

Závěrečný koncert – Leticia Moreno

koncert k výročí Antonína Dvořáka, Mezinárodní hudební festival

Letošní ročník festivalu je ve znamení oslav významných výročí. Jednou z nich bude i závěrečný koncert, kterým vzdáme hold hudebnímu skladateli Antonínu Dvořákovi, jenž se narodil před 180 lety. Severočeská filharmonie Teplice pod vedením dirigenta Petra Vronského zahájí slavnostní večer Dvořákovou koncertní ouverturou Carnival. Na ouverturu naváže jedno z vrcholných Dvořákových děl – houslový koncert a-moll v podání hvězdy večera – španělské houslistky Leticii Moreno, která dle slov kritiků dokáže uchvátit posluchače i kritiky přirozeným charismatem, virtuozitou i hloubkou interpretace. Podobných superlativů v tisku i nadšených ohlasů u publika má Leticia Moreno na svém kontě mnoho. V roce 2012 jí Organizace evropských koncertních sálů (ECHO) udělila prestižní Cenu vycházející hvězdy (Echo Rising Star), která umělkyni otevřela dveře do významných koncertních síní po celé Evropě. V druhé části koncertu uvede symfonický orchestr ikonické dílo Antonína Dvořaka – Symfonii č. 9, e-moll z Nového světa (Novosvětská). Večerem provede Jiří Vejvoda.

Účinkující
Leticia Moreno – housle, Severočeská filharmonie Teplice, dirigent Petr Vronský, moderátor Jiří Vejvoda Program A. Dvořák: Carnival Overture, Op. 92, Houslový koncert a-moll, Op. 53, Symfonie č. 9 e moll „Z nového světa (Novosvětská)“

19:30

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Vojta " Kiďák" Tomáško a Nezmaři
Městské divadlo, Český Krumlov
Heroldovo kvarteto
Prokyšův sál, Český Krumlov
Isara
Klášterní zahrada, Český Krumlov
Adam Plachetka a jeho hosté
Zámecká Jízdárna, Český Krumlov
Národní večer – USA
Pivovarská zahrada, Český Krumlov
Vesna
Klášterní zahrada, Český Krumlov