Anče a Kuba mají Kubíčka

Akce Karlovy Vary

Anče a Kuba mají Kubíčka
Akce pro děti
Další akce ve městě Karlovy Vary

Anče a Kuba mají Kubíčka

V potoce už uběhlo něco vody, Ančeti s Kubou se narodil kluk jak buk a dostal jméno Kubíček. Jinak ale vše zůstalo při starém a Trautenberk pořád na všechny křičí své himllaudóny, donrvetry a krumcajs elementy a vymýšlí darebnosti ... Jenže Anče, Kuba, hajný a teď už i Kubíček si s ním vědí rady. A když ne, je nablízku Krakonoš.
Legendární Krkonošské pohádky zná zřejmě každý. Však také po právu v roce 2013 vyhráli anketu o nejoblíbenější večerníček. Mají celkem 20 epizod. Málokdo však tuší, že se v roce 1989 připravovalo natáčení dalších 7 dílů. K němu již bohužel nedošlo, ale jejich autorka Božena Šimková nám na základě původních scénářů připravila představení Krkonošské pohádky 2: Anče a Kuba mají Kubíčka.
I když divadelních představení inspirovaných Krkonošskými pohádkami bylo (a je) celá řada, k jejich oficiální divadelní adaptaci došlo teprve nedávno. Scénáristka Božena Šimková se sama podílela na vzniku divadelní verze. Na premiéře byla hotovým tvarem doslova nadšená.
Představení se hraje již několik let před permanentně vyprodaným hledištěm. A v roce 2017 jsme uvedli premiéru přímého pokračování původního příběhu, jehož příprava začala v roce 1989, ale nebylo realizováno.
Stejně jako u prvních Krkonošských pohádek je i v tomto představení použita původní "večerníčkovská" hudba profesora Vadima Petrova.

V představení (90 minut) je použit stroboskop.

10:00 hodin
VSTUPNÉ: 150 Kč

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Pálení čarodějnic 2019
Hotel Krakonoš, Mariánské Lázně
Pat a Mat jedou na dovolenou
Městské Divadlo, Mariánské Lázně
Šmoulení
Kulturní dům, Nejdek