Bratři Ebenové

Akce Příbor

Bratři Ebenové
Koncerty
Další akce ve městě Příbor

Bratři Ebenové

Živé vystoupení bratří Ebenů.
V době vydání alba „Malé písně do tmy“ působila kapela jako bratrské trio - Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929 – 2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli Bratři Ebenové pro folkovou scénu zjevením.

Kromě tria bratří Ebenových – tedy Marka, Kryštofa a Davida tvoří kapelu rytmika působící mimo jiné v kapele ETC Vladimíra Mišíka – Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse) a Pavel Skála (akustické a elektrické kytary). Kapelu dnes již neodlučně doplňuje vynikající jazzový kontrabasista Jaromír Honzák.

V roce 2014 vydali Bratři Ebenové nové album Čas holin a zároveň oslavili 30 let od vydání prvního alba „Malé písně do tmy“ (1984).

Délka akce: 120 minut
Datum lokální premiéry: 20. listopad 2019

Vstupné od 400,- Kč

Středa 20. listopadu 2019 v 18:00 až 20:00

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Jelen
STOUN, Frýdek-Místek
Václav Neckář a Filip Rácz
Akord Ostrava-Zábřeh, Ostrava
Gaia Mesiah
STOUN, Frýdek-Místek
4TET - Koncert
Dům kultury města Ostravy, Ostrava
4TET - Koncert
Beskydské divadlo, Nový Jičín
Tři sestry VINYL TOUR 2020
Kofola Music Club, Krnov