Cesta ke svobodě: 30 let svobody

Akce Hradec Králové

Cesta ke svobodě: 30 let svobody
Jiné akce
Další akce ve městě Hradec Králové

Cesta ke svobodě: 30 let svobody

Připomeňte si sametovou revoluci, podpořte Paměť národa a užijte si dobrou muziku! Oslavte tak výročí sametové revoluce, v dobrém stylu - nejprve totiž slavnostně pojmenujeme část univerzitního kampusu Univerzity Hradec Králové Na Soutoku na náměstí Václava Havla. Poté se přesuneme ve svíčkovém průvodu před Krajský úřad Královéhradeckého kraje, kde společně zahájíme slavnostní koncert k 30. výročí sametové revoluce. Těšte se i na zajímavé řečníky. Vstupné na celý program je zdarma.
Hvězdami koncertu budou Dagmar Pecková, Luboš Pospíšil + 5P či Jiří Dědeček. Komorní orchestr UHK v premiéře zahraje mimo jiné dvě skladby Miroslava Vobořila s názvem Doteky svobody. Projekt Cesta ke svobodě je součástí kampaně #nezapomeňme organizace Paměť národa a podílí se na něm Královéhradecký kraj, Statutární město Hradec Králové a Univerzita Hradec Králové. Na koncertu se podílí také Nadační fond pomoci Karla Janečka. „Na koncertu zavzpomínáme na sametovou revoluci a připomeneme si étos, který s sebou nesla. Bez patosu a s kvalitním programem zavzpomínáme na dobu, kdy pukaly ledy,“ říká Tomáš Heller, ředitel Paměti národa Východní Čechy. Příběhy z Paměti národa ukazují, jak je důležité žít v demokracii a svobodě. Tím, že se zúčastníte Cesty ke svobodě a na místě volným darem podpoříte sbírku Paměť národa, zajistíte, že cenné vzpomínky pamětníků 20. století uchová Paměť národa pro další generace. Sbírka Paměti národa již nyní uchovává okolo devíti tisíc mnohahodinových záznamů vyprávění lidí, kteří prožili totalitní režimy 20. století, nacismus a komunismus.

Sobota 16. listopadu 2019 v 16:30 až 21:30

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
PARTIČKA
Eliščino nábřeží, Hradec Králové
CAVEWOMAN 12.11.2020
Městské divadlo Dr. Josefa Čížka, Náchod
Charitativní pochod pro děti a dospělé
Štěrbova vila na Přehradě Les Království, Bílá Třemešná
Talk show 3v1
Štěrbova vila na Přehradě Les Království, Bílá Třemešná
CAVEWOMAN
Městské divadlo Dr. Josefa Čížka, Náchod