COX&VOX & RIGHTNOW

Akce Milevsko

Koncerty
Další akce ve městě Milevsko

COX&VOX & RIGHTNOW

COX&VOX
Parta čtyř bráchů, kteří se sešli v důsledku absurdních náhod, se slabostí pro jedinou věc. Jimi – guitar/vocals Vince – guitar Matt – drums Jose – bass

Na začátku bylo slovo. Nebo spíše 2 slova. A ta slova zněla: „Budiž kapela!“
Psalo se léto roku 2014. Vzduchem se nesla vůně uzené ryby a zahradní párty byla v plném proudu. Tady se poprvé sešli s kytarou Lukáš a Ondřej. Celý zbytek prázdnin hráli společně na veřejných venkovních akcích a posléze začali tvořit vlastní hudbu. Ondřej začal psát texty a navlékal je na jím poskládané doprovodné akordy. Převážným komponistou se stal Lukáš, který nejen vymýšlel doprovod ale i různé melodické vyhrávky. Celkovou hudbu nakonec aranžovali společně. Vznikly první oficiální písně: Letím, Lihodný nápoj, Přiznávám, Face a další, zatím nezveřejněné… Následující rok (2015) usedl na cajon Štěpán Dvořák, Ondřejovo dobrý kamarád ze školy. Na konci listopadu poprvé oficiálně představili své písně veřejnému publiku v rodných Katovicích, kde si s nimi zahrál budoucí člen kapely Václav Zach. Touto dobou, pod nátlakem, vznikl oficiální název kapely, který potřeboval být „právě teď“ (RightNow) natištěn na plakát akce. Hned na to, na začátku prosince, se kluci rozhodli vybrat z jejich repertoáru nejperspektivnější skladby a pořídit studiové nahrávky. Na začátku dalšího roku (2016) se Ondřej s Lukášem přihlásili do pěvecké soutěže Czechtalent, kde se stal Ondřej semifinalistou a Lukáš finalistou. Do kapely přichází nový člen, výše zmíněný Václav Zach. Vašek přispěl do kapely dalším hlasem a tvrzením muziky svou baskytarou. Na podzim téhož roku se vydali opět do nahrávacího studia a byly pořízeny písně Strach a Sám. I v roce 2017 ambice chlapců neustávaly a počali se se svým repertoárem přihlašovat na hudební akce všude po republice (Slavnosti břeclavského piva, FolkyTonk, Kapeláž ZČU a další). V létě odešel z kapely Štěpán Dvořák a paličky převzal Lukáš Rejšek. Kluci si následně natočili sami první videoklip k písni Sám, který na podzim pokřtil Miloš Pokorný z kapely Těžkej Pokondr.

18:00

Tradiční série čtvrtečních letních koncertů v amfiteátru DK Milevsko. Vstupné zdarma.

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
ŽLUTÝ FIJALKY & THE VARLATANS
Dům kultury Milevsko, Milevsko
JAKUB SMOLÍK
Dům kultury Milevsko, Milevsko
TRAUTENBERK V MILEVSKU
Dům kultury, Milevsko
LUCKY BREW & FUSKY DUS
Dům kultury Milevsko, Milevsko
David Koller
Divadlo Frani Šrámka, Písek