Finalisté soutěže Virtuosos V4+

Akce Český Krumlov

Finalisté soutěže Virtuosos V4+
Koncerty
Další akce ve městě Český Krumlov

Finalisté soutěže Virtuosos V4+

Populární show mladých talentů klasické hudby, Mezinárodní hudební festival

U příležitosti 30. výročí založení Visegrádské čtyřky vystoupí finalisté televizní soutěže Virtuosos Visegrád 4+. Populární show mladých talentů klasické hudby se konala šest let v Maďarsku pod názvem Virtuosos. V roce 2020 se však pořadatelé rozhodli uspořádat soutěž v mezinárodním měřítku. Do Budapešti se sjeli mladí umělci ze zemí Visegrádu, pozvání dostali i talenti ze Srbska. Celou soutěž odvysílala na podzim loňského roku ČT Art. Pět nejtalentovanějších vítězů se představí publiku na jevišti Zámecké jízdárny za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovou slovenského dirigenta Petera Valentoviče, mimo jiné také člena poroty této soutěže.

Účinkující
Ajna Marosz (SK) – zobcová flétna, Dawid Siwiecki (PL) – akordeon, Eduard Kollert (CZ) – housle, Ildiko Rozsonits (HU) – klavír, Martin Šulc (CZ) – akordeon, Filharmonie Bohuslava Martinů, dirigent Peter Valentovič

Program
Ajna Marosz M. Pastírik: Concertino piccolo pro zobcovou flétnu a komorní orchestr na téma Daria Castella, světová premiéra – věnováno Ajně Marosz / I.věta Fantasia, II.věta Passacaglia III.věta Capriccio Dawid Siwiecki J. Madrawski: Koncert pro akordeon, smyčce a tympany / II.věta Largo, E. Derbenko: Rock Toccata pro sólový akordeon, V. Zolotarev: Rondo capriccioso pro sólový akordeon Eduard Kollert E. W.Korngold: Koncert pro housle a orchestr D-dur, Op.35 / III.věta Finale.Allegro assai vivace, F. Waxman: Carmen Fantasie

Přestávka
Ildiko Rozsonits F. Mendelssohn-Bartholdy: Koncert pro klavír a orchestr č. 1, g-moll, Op.25 / I.věta Molto allegro con fuoco, II.věta Andante III. věta Presto-Molto allegro Vivace, F. Chopin: Andante Spianato Es dur, Op.22 Martin Šulc I. Albeniz: Asturias (Leyenda) Suite espaňola Op. 47, v úpravě pro akordeon a orchestr – instrumentace: T.Ille, A. Piazzolla: Suite Punta del Este (originálně psáno pro bandoneon, smyčce a dechy)

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Duo Matěj Ptaszek & Jan Stehlík
Městské divadlo, Český Krumlov
Tara Fuki
Městské divadlo, Český Krumlov
Dan Bárta & Illustratosphere
Městské divadlo, Český Krumlov
David Koller Acoustic
Městské divadlo, Český Krumlov
Olin Nejezchleba & Kybabu
Klášterní zahrada, Český Krumlov
Škampovo kvarteto
Zámek, Český Krumlov