JAMES HARRIES - Superstition 2020

Akce Ústí nad Labem

JAMES HARRIES - Superstition 2020
Koncerty
Další akce ve městě Ústí nad Labem

JAMES HARRIES - Superstition 2020

JAMES HARRIES - Superstition 2020 - nová deska a turné

Co mají společného Ed Sheeran, Katy Perry, Marek Ztracený, Lewis Capaldi, Machine Gun Kelly, One Republic, Imagine Dragons, Mirai…? Tihle všichni byli v zářijovém rádiovém žebříčku IFPI pro Českou republiku až za britským zpěvákem a kytaristou Jamesem Harriesem! Jamesův singl Superstition z připravované desky, která vyjde v lednu 2020 na labelu Tranzistor, znáte z Radiožurnálu, Evropy 2 a dalších rádií.

James chtěl při nahrávání nového počinu Superstition zkusit něco nového a důležitým limitem bylo předsevzetí, že na desce nebude zvuk akustické kytary. Většina písní tak vznikla u piana. O zvuku desky James říká: “Záměrně jsem chtěl bohaté aranžmá a v tom je producent Viliam Béreš mistr. Nová deska je zvukově hodně odlišná od toho, co jsem dělal doteď. Nazval bych to písničkářskou pop music. Možná s přídavkem gospelu, soulu a blues, aby to bylo barevné.”
Novou desku Superstition nahrával James Harries v Bang Studios v Praze s producentem Viliamem Bérešem a masteroval ji Ken Rich, inženýr nominovaný na cenu Grammy, v Grand Street Recording Studio v New Yorku. Na natáčení se podíleli Viliam Béreš (piano, klávesy, zvuky), Steve Walsh (kytara), Martin Novák (bicí), Matěj Belko (basa), Miloš Klápště (basa), Jakub Vejnar (basa), Jakub Doležal (tenor saxofon), Jaroslav Kohoutek (trubka) a Robert Mitrega (baryton saxofon).

Singly Superstion, Lights a Salvation bodovaly v českých i evropských hitparádách. James si stále drží svou linii písničkáře se strhujícím živým projevem. K aktuálnímu albu Superstition, které vychází v lednu 2020 na labelu Tranzistor, přichystal evropské turné, během kterého zavítá i do mnoha měst České republiky. Na několik zastávek si přizve hudebníky z tuzemské pop a indie folkové scény, kteří přiblíží živý zvuk vydaným studiovým nahrávkám.

20:00 hod

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
THE BOOM "BEATLES REVIVAL"
Veřejný sál Hraničář, Ústí nad Labem
55 LET SKUPINY BONIFANTI
Národní dům, Ústí nad Labem
SCARABEUS - 50. LET NA SCÉNĚ
Národní dům, Ústí nad Labem
LUCIE BÍLÁ - TO O MNĚ
DŮM KULTURY, Ústí nad Labem
PROGRES
Národní dům, Ústí nad Labem