JIŘÍ SCHMITZER

Akce Havířov

JIŘÍ SCHMITZER
Koncerty
Další akce ve městě Havířov

JIŘÍ SCHMITZER

Recitál Jiřího Schmitzera je souborem autorských písní a průvodního slova. Jedná se tedy o hudební vystoupení, které je doplněno o pokus vysvětlit zdroj inspirace, popřípadě nastínit situace, za kterých písně vznikaly. Představení tak tvoří celek, který není režírovaný a ukazuje Jiřího Schmitzera v jiném světle než jak je znám z filmových rolí.
Jiří Schmitzer absolvoval DAMU roku 1974, poté nastoupil do Činoherního studia v Ústí nad Labem, od roku 1985 byl členem divadla Ypsilon. Hrál v mnoha kultovních českých filmech. Za hlavní role ve filmech Bumerang, Kráska v nesnázích, Jako nikdy a Staříci získal cenu Český Lev. Jiří Schmitzer si získal velkou popularitu také svými koncerty, recitály s dvanáctistrunnou kytarou a jeho vlastními písněmi. Sám o své hudbě mluví jako o acoustic-punku, ale je to s mírnou nadsázkou, protože díky své nezařaditelnosti na jeho koncerty chodí jak rockeři, tak milovníci folku či divadelní a filmoví příznivci.

Vydal čtyři alba: Recitál, Šílenec, Bouda a Sbírka kiksů. Složil také hudbu pro divadelní představení, především pro domovskou scénu Ypsilonky, ale i pro Národní divadlo nebo ústecké Činoherní studio. Jeho hudba zazněla i v několika filmech. Výbor ze svých textů vydal knižně pod názvem Kanimůra ze Šardonu.

Vstupné: 369 Kč

v 19:00 hod.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
ONDŘEJ HAVELKA& MELODY MAKERS
Kulturní Dům Leoše Janáčka, Havířov
BUTY
Stolárna club, Havířov
MŇÁGA A ŽĎORP
Stolárna club, Havířov
IVAN HLAS TRIO
KD Radost, Havířov
TATA BOJS
Stolárna club, Havířov
MONKEY BUSINESS
Stolárna club, Havířov