Josef Zíma

Akce Ostrava

Josef Zíma
Koncerty
Další akce ve městě Ostrava

Josef Zíma

Koncert nekorunovaného krále české dechovky.

Český herec, zpěvák a moderátor. Od roku 2015 držitel Thálie za celoživotní operetně-muzikálové mistrovství. A od roku 2019 držitel Medaile Za zásluhy I. stupně – ocenění dostal za zásluhy o stát v oblasti umění.
Kromě pop music je známý jako zpěvák české dechovky. Často bývá označován jako nekorunovaný král české dechovky. Zahrál si v Divadle na Fidlovačce v pražských Nuslích, v Hudebním divadle v Karlíně i v Komorním divadle v Plzni. Na filmovém plátně se poprvé objevil v roce 1957 a za svou hereckou kariéru vytvořil několik rolí, ale svou hereckou nesmrtelnost si zajistil rolí prince Radovana v pohádce Princezna se zlatou hvězdou. Současně s divadelní dráhou se odvíjela i jeho kariéra zpěváka. Začínal jako zpěvák popmusic, byl také swingař a jedním z prvních zpěváků českého rokenrolu. Mezi jeho první hity patří píseň Blues pro tebe od Jiřího Suchého. Později nazpíval celou řadu dalších známých písní, mimo jiné také se zpěvačkou Pavlínou Filipovskou, Janou Petrů a dalšími. Úspěšně vystupoval i v televizi zejména jako úspěšný konferenciér. Od konce 70. let se věnuje dechovce a lidovým písničkám, čímž si získal velkou skupinu vášnivých příznivců, hlavně v řadách seniorů. Za svůj život natočil asi 200 písní a získal i tři Zlaté a jednu Platinovou desku.

17:00

120,-

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Kollárovci
Divadelní sál DKMO, Ostrava
Dagmar Pecková – Exaltatio
Společenský sál DKMO, Ostrava
„Gipsy Fire 2020“
Divadelní sál DKMO, Ostrava
Marika Singers
Divadelní sál DKMO, Ostrava
4TENOŘI
Společenský sál DKMO, Ostrava
MIG 21
Společenský sál DKMO, Ostrava