Ladislav Špaček - Etiketa ve zkratce

Akce Karviná

Ladislav Špaček - Etiketa ve zkratce
Jiné akce
Další akce ve městě Karviná

Ladislav Špaček - Etiketa ve zkratce

ETIKETA VE ZKRATCE - ANEB UMĚNÍ SPOLEČENSKÉHO VYSTUPOVÁNÍ
One man show.
Přednáší: Ladislav Špaček

Etiketa ve zkratce aneb umění společenského vystupování.

Podle Jiřího Gutha-Jarkovského je „slušnost člověku vrozená, ale zdvořilosti se musíme učit“. Naše společenské vystupování je nejlepší reprezentací naší osobnosti, ale i firmy nebo úřadu, vytváří lepší podmínky pro úspěšná jednání a vzbuzuje důvěru našeho okolí. Zběhlost v pravidlech společenského chování není archaismus doby Gutha-Jarkovského, je to každodenní praktická potřeba v profesním, společenském i osobním životě. Pravidla etikety se stále proměňují, tak jak se proměňuje lidská společnost, proto je nutné je znát a uplatňovat. Etiketa je dnes předpokladem úspěchu v profesním, společenském i osobním životě.

V naší přednášce se zaměříme na:

■ oblékání se všemi detaily (společenské oblečení a business dress code, praktické rady pro muže i pro ženy),

■ kontaktní situace (představování, zdravení),

■ společenské akce a účast na nich, pozvánky a jak jim rozumět (jak číst zkratky na pozvánkách, např. R.S.V.P., black tie),

■ etiketa běžných každodenních situací (na ulici, ve výtahu, v autě, v restauraci, v divadle).

Garant a přednášející: Ladislav Špaček, původním povoláním pedagog. Vyučoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1990–1992 byl redaktorem a moderátorem Československé televize. Od roku 1992 působil téměř jedenáct let na Pražském hradě jako mluvčí prezidenta Václava Havla. Účastnil se bezpočtu vrcholných společenských událostí, jako doprovod prezidenta republiky navštívil více než 50 zemí světa, setkal se s desítkami prezidentů a členů královských rodin. Je autorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa a na toto téma napsal již řadu knih: Etiketa, Velká kniha etikety, Nová velká kniha etikety, Komiksová etiketa, Etiketa do kapsy, Business etiketa a komunikace. Dále je autorem hry Starling aneb Etiketa hrou, etikety pro teenagery Špaček v porcelánu a etikety pro dívky Tereza či knihy vzpomínek Deset let s Václavem Havlem. Pro děti napsal tři úspěšné knihy etikety Dědečku, vyprávěj, Dědečku, ještě vyprávěj a Dědečku, už chodím do školy. Originálním způsobem, pouze formou fotografií, přiblížil čtenářům etiketu v česko-anglické publikaci Obrazová etiketa. Velkým dílem je čtyřsetstránková ETIKETA, moderní etiketa pro každého. V posledním roce vydal etiketu pro školáky Rokovy výlety do historie a příručku Etiketa obchodníka. Působí jako konzultant v oboru komunikace a etikety, pořádá přednášky pro top manažery firem a úřadů.

Pondělí 18. listopadu 2019 v 17:00 až 20:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Dny Karviné 2020
Masarykovo Náměstí, Karviná
KDO NEPLÁČE NENÍ ČECH
Velký sál KDK, Kopřivnice
CAVEWOMAN
Dům kultury Akord, Ostrava
Pouť sv. Bartoloměje
Kostel sv. Bartoloměje, Kopřivnice
Pouť svatého Bartoloměje 2020
Kostel sv. Bartoloměje, Frýdlant nad Ostravicí
Dny Karviné 2020
Masarykovo Náměstí, Karviná