LASPILKA-"THE HEATROW"

Akce Kutná Hora

LASPILKA-"THE HEATROW"
Koncerty
Další akce ve městě Kutná Hora

LASPILKA-"THE HEATROW"

Kapela LaSpilka
Prvotní nápad vzniku kapely „LaSpilka“ učinil tehdejší začínající muzikálový zpěvák Láďa Spilka někdy na jaře roku 2007. Chtěl si udělat sólové album s jeho ojedinělým chraplavým hlasem. Tehdy se jeho úmyslu chytili muzikanti Radim Vaněk a Martin Volák. Vytvořili se písně, které se poté nahrály ve studiu Hostivař u Standy Barocha. Kapela měla několik vystoupení a jak už to v hudební branži bývá po, po určitých neshodách album nikdy oficiálně nevyšlo. V roce 2010 dostala LaSpilka novou krev a začalo se za spolupráce s Honzou Zázvůrkem a kytaristou Honzou Bártou pracovat na nových písních. Vše se odehrávalo ve studiu u Zazyho. Písně se zformovaly do debutového alba „Za co“ a kapela nastartovala svojí koncertní kariéru. LaSpilka odjela spousty koncertů a festivalů po celé České republice. V této době vznikli zlomové písně jako je například „Duše“, „Andělé“ a mnoho dalších…

THE HEATHROW
Kapela The Heathrow vznikla v roce 2017 v Benešově u Prahy a následující rok začala koncertovat. V roce 2018 stihla odehrát 14 akcí včetně koncertu v pražském Futurum music baru, kde hrála se skupinou Hand Grenade a Zoči Voči. Na podzim tohoto roku odešel kytarista Jirka a kapela hrála ve tříčlenné sestavě: Jakub Konrád - zpěv, bassová kytara; František Škoula - zpěv, kytara; Jan Vyskočil - bicí. V únoru 2019 kapela vydala historicky první singl s názvem "Nevěřim" s vlastním lyric videem. V květnu přišel do kapely Lukáš Vondrák a doplnil Fandu na postu kytary. Tento rok kapela vystoupila například na Krhanice beat festu, kde hráli kapely jako Limetall, Keks a Natural. V létě tohoto roku se odehrál určitě jeden z nejdůležitějších mezníků celé kapely - přišel basák Petr Kunc a Kuba se přesunul na post hlavního zpěváka. 3.8. 2019 kapela pořádala benefiční festival pro Tadeáše, syna kytaristy Lukáše. Byl to jeden z nejsilnějších zážitků jak hudebně, tak i tím, že jsme mohli Tadeášovi nějakým způsobem pomoct. V říjnu 2019 kapela vystoupila jako speciální host na turné Štěpána Soukupa. V roce 2020 kapela vydala singl SEVER A JIH s vlastním lyric videem.

Vstup: 150Kč

20:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
COCOTTE MINUTE
ČESKÁ 1 MUSIC CLUB, Kutná Hora
Kryštof Halywůd Club Tour 23
Kulturní dům Lorec, Kutná Hora
4 TENOŘI - VÁNOČNÍ KONCERT
Městské Tylovo divadlo, Kutná Hora
COCOTTE MINUTE
ČESKÁ 1 MUSIC CLUB, Kutná Hora
MICHAL PROKOP & FRAMUS FIVE
Městský společenský dům, Kolín