Legenda světového jazzu Billy Cobham

Akce Český Krumlov

Legenda světového jazzu Billy Cobham
Koncerty
Další akce ve městě Český Krumlov

Legenda světového jazzu Billy Cobham

Koncert jazzového bubeníka současnosti, Mezinárodní hudební festival

Každý rok festival nabízí i koncerty jiných žánrů. Letos do Českého Krumlova zavítá Billy Cobham, jeden z nejuznávanějších jazzových bubeníků současnosti, který je zároveň uznávaným skladatelem a producentem. Proslavil se na konci 60. a na začátku 70. let, kdy vystupoval společně s trumpetistou Milesem Davisem a následně se souborem Mahavishnu Orchestra. Spolu s Max Roach a Tonym Williamsem patří k bubeníkům, kteří jako první začali využívat elektronické ovládání bubnů. Podle kritika Allmusic je Cobham „obecně uznávaný jako nejlepší bubeník fusion stylu“. V roce 1987 byl uveden do síně slávy časopisu Modern Drummer a v roce 2013 do síně slávy časopisu Classic Drummer Magazine. Časopis Rolling Stone zařadil Cobhama mezi 100 nejlepších bubeníků v historii. Na festivalu vystoupí spolu s dalšími hudebníky za doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma pod taktovkou Vlada Valoviče. Koncert je pokračováním volného cyklu Legendy světového jazzu.

Účinkují:
Billy Cobham - bicí nástroje Steve Hamilton - klávesy Michael Mondesir - baskytara David Dunsmuir - kytara Rozhlasový Big Band Gustava Broma, umělecký vedoucí Vlado Valovič

Program:
Billy Cobham´s Culture Mix

19:30

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Plácido Domingo a jeho hosté
Pivovarská zahrada, Český Krumlov
Finalisté soutěže Virtuosos V4+
Zámecká Jízdárna, Český Krumlov
LEONA MACHÁLKOVÁ S KAPELOU
Městské divadlo, Český Krumlov
Heroldovo kvarteto
Prokyšův sál, Český Krumlov
St. Johnny
Klášterní zahrada, Český Krumlov