Libor Šmoldas Organ Trio

Akce Žďár nad Sázavou

Koncerty
Další akce ve městě Žďár nad Sázavou

Libor Šmoldas Organ Trio

Libor Šmoldas (1982) je náš přední jazzový kytarista. Jeho koncertní aktivity zahrnují čtyři kontinenty a světové metropole New York, Washington, Sydney, Peking, Istanbul, Vídeň, Berlín, Denver, Milán, Filadelfii, Brisbane, Melbourne, Dublin, Amsterdam či Londýn. Se svým kvartetem podnikl jako první český jazzman s kapelou turné po USA a pravidelně se tam vrací, stejně jako na každoroční koncertní turné do Austrálie a dalších zemí. Mezi světovými kluby, kde vystupuje, nechybí Pizza express, Smalls, Iridium, Blue Note, Dear Head Inn nebo Bennetts Lane. V Čechách má na kontě přes dva tisíce klubových koncertů, přední festivaly Pražské jaro, Prague Proms, Brno Jazz Fest, Bohemia Jazz Fest, Struny podzimu či Janáčkův Máj nebo spolupráci s naší kompletní jazzovou špičkou, včetně Ondřeje Pivce, Roberta Balzara či Davida Dorůžky.

Hraje a nahrává se světovými muzikanty, jakými jsou George Mraz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Bobby Watson, Adam Nussbaum, Brian Charette či Jay Anderson. Libor získal mnoho ocenění, kupříkladu za Nejlepší jazzovou skladbu roku 2014 či Anděla za jazzovou desku roku s Organic Quartetem. Učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a na mezinárodních workshopech v Anglii, Německu, Řecku, Itálii a Austrálii. Vydal pod svým jménem devět alb a řadu dalších jako spoluhráč. Český i mezinárodní tisk se shoduje na jeho vysokých kvalitách a předním postavení mezi evropskými jazzovými kytaristy.

Libor Šmoldas Organ Trio vás překvapí přívalem pozitivní energie, s níž hraje vlastní skladby, vycházející nejen z jazzové tradice, ale silně se opírající o blues, funk a soul 60. let. O charakteristický zvuk tria se starají kromě Liborovy kytary a skvěle zvládnutých bicích především autentické varhany Hammond B3, nástroj dobře známý širokému spektru milovníků hudby, avšak v našich zemích málokdy k vidění a slyšení.

Libor Šmoldas – kytara
Jakub Zomer – varhany Hammond Daniel Šoltis – bicí

19:00

400Kč – 450Kč

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Pražský výběr
Dům Kultury, Žďár nad Sázavou
EWA FARNA: Málo se známe TOUR 2020
Dům Kultury, Žďár nad Sázavou
VLASTA REDL
Městské Divadlo, Žďár nad Sázavou
Kabát revival + host Airback
Dům Kultury, Žďár nad Sázavou
THE BACKWARDS - Beatles revival
Městské Divadlo, Žďár nad Sázavou
ŠKWOR - Uzavřenej kruh Tour II
Dům Kultury, Žďár nad Sázavou