Max & Veronica / Bužma

Akce Kadaň

Max & Veronica / Bužma
Koncerty
Další akce ve městě Kadaň

Max & Veronica / Bužma

bluesový koncert italského dua a českého bluesmana

Veronica Sbergia a Max De Bernardi původem z Itálie vášnivě hrají country blues a ragtime, hokum a venkovskou hudbu 20. a 30. let. Rádi udržují toto vzácné hudební dědictví naživu a věrně reprodukují jeho původní zvuk, avšak transformují jej do moderního stylu. Společně představují neodolatelnou směsici blues, ragtime, estrády a jug bandu s akustickými nástroji, jako jsou ukulele, valcha, kazoo, akustické či resofonické kytary. Koncertovali v mnoha evropských zemích a v roce 2013 dokonce zvítězili na European Blues Challenge 2013 v Toulouse.

Jejich vystoupení v Cavern klubu doplní pražský bluesman Bužma. Jeho život změnila oční vada, kvůli které žije již několik let prakticky ve slepotě. To ho přimělo opustit pozici finančního ředitele a naplno se věnovat milované hudbě. Hraje na akustickou kytaru, dobro kytaru, banjo a foukací harmoniku se věnuje akustické bluesové muzice s českými texty. Repertoár tvoří z velké části vlastní písničky a také tradicionály a gospely s originálními úpravami textů do češtiny. Tento bluesman s banjem na klíně, foukací harmonikou ve stojánku v ústech, s pravou nohou na ozvučené dřevěné krabici a s tamburínou na levé noze nejen vypadá, ale i skutečně zní originálně, zejména když při tom zpívá jednu ze svých písniček ve slezském nářečí.

vstupné: 70 Kč

od 20:00 hodin

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce