Mezinárodní hudební festival 2021

Akce Český Krumlov

Mezinárodní hudební festival 2021
Festivaly
Další akce ve městě Český Krumlov

Mezinárodní hudební festival

30. ročních mezinárodní přehlídky světové hudební kultury a jejích nejnovějších trendů

Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově patří mezi nejvýznamnější kulturní akce v České republice a stal se trvalou součástí evropského kulturního kalendáře. Jeho tradice sahá do roku 1992 a letos se od 4. do 18. září uskuteční jeho jubilejní 30. ročník.

Festival je reprezentativní letní přehlídkou světové hudební kultury a jejích nejnovějších trendů, s širokým rozpětím hudby od 15. až po 21. století. Žánrově je zaměřen na jak na klasickou hudbu, tak také jazz, folklór, muzikál, operu i crossover. Krumlovský festival představuje významné tuzemské a zahraniční umělce, festivalové koncerty se konají v unikátních interiérech a exteriérech Státního hradu a zámku Český Krumlov, ale i v dalších objektech historického centra města.

Dle původního plánu se měl letošní festival konat od 16. července do 7. srpna 2021, z důvodu protiepidemických opatření však byl zvolen termín nový, a to 4. až 18. září 2021. Zahájen bude festival galakoncertem operní legendy Plácida Dominga a do Krumlova zavítají i další světové hvězdy – spisovatel a skladatel Dan Brown, jazzový bubeník Billy Cobham nebo pěvec Adam Plachetka.

Program:
31. 7. Dan Brown – Wild Symphony – Festivalová zóna → 4. 9. Plácido Domingo a jeho hosté → 5. 9. Varhanní matiné s Pavlem Kohoutem → 8. 9. Škampovo kvarteto – koncert k výročí Antonína Dvořáka → 9. 9. Finalisté soutěže Virtuosos V4+ → 10. 9. Legenda světového jazzu Billy Cobham → 11. 9. Národní večer – USA → 12. 9. Heroldovo kvarteto – Matiné s Mozartem a kávou → 15. 9. Večer s Antoniem Vivaldim → 16. 9. Jan Čmejla – Mladý virtuos → 17. 9. Adam Plachetka a jeho hosté → 18. 9. Leticia Moreno – koncert k výročí Antonína Dvořáka →

Novinkou letošního roku bude Festivalová zóna v Pivovarské zahradě pro veřejnost otevřená již od 31. července.

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Zahájení festivalu na vinici
Klášterní vinice - Klášterní zahrada, Český Krumlov
Zahájení festivalu na vinici
Klášterní vinice - Klášterní zahrada, Český Krumlov
Mezinárodní pivní festival 2021
Výstaviště, České Budějovice
Gastrofest 2021
Výstaviště, České Budějovice
Mezinárodní pivní festival 2021
Výstaviště, České Budějovice