MusicOlomouc 2019

Akce Olomouc

MusicOlomouc 2019
Koncerty
Další akce ve městě Olomouc

MusicOlomouc 2019

MusicOlomouc 2019 "Colours of Piano" - 11. mezinárodní festival soudobé hudby představí v rámci 9 koncertů klavír v tvorbě současných českých a zahraničních skladatelů.
Cílem je: 1) představit různorodé zvukové možnosti klavíru od inside piano, přes preparovaný klavír, čtvrttónový klavír, klavír s elektronikou a toy piano. 2) představit klavír v různých nástrojových kombinacích - s ansámblem tradičních čínských nástrojů; dva klavíry; klavírní trio; klavír a elektroniku; klavír a housle; klavír a ansámbl. 3) konfrontace nejnovější tvorby se stěžejními opusy 20. století, které v Olomouci ještě nikdy nezazněly. - 9 koncertů soudobé hudby - 12 světových premiér – skladby na objednávku festivalu (6 českých a 6 zahraničních autorů) - přes 45 uvedených skladeb, většina v českých premiérách - interpreti z ČR, Slovenska, Belgie, Španělska, Velké Británie, Rakouska, Švýcarska a z Číny - objednávky skladeb u skladatelů mladší a střední generace z ČR, Slovenska, Lotyšska, Nizozemí, Velké Británie a dalších.

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Vasilův Rubáš
ZÁMECKÝ KLUB, Hranice
Katapult Nostalgia Tour
Společenský dům, Prostějov
POKÁČ
Dům kultury, Šumperk