ONDŘEJ SMEYKAL

Akce Napajedla

Koncerty
Další akce ve městě Napajedla

ONDŘEJ SMEYKAL

Připomeňme si úžasné lednové vystoupení, Ondřeje Smeykala. Tentokrát v krásném sakrálním prostoru Klášterní kaple, kde o skvělou atmosféru a zážitek nebude nouze.

Typický australský domorodý nástroj didgeridoo zaznamenal v posledních desetiletích značný rozmach popularity. Jeho s ničím nezaměnitelný, podmanivý zvuk dnes můžeme slyšet nejen v různých variacích rytmických nástrojů, ale také v symfonických orchestrech. Ondřej Smeykal je považován za jednoho z nejlepších neaboriginských hráčů didgeridoo na světě. Svým unikátním a svérázným projevem objevuje nové dosud neprobádané oblasti a poukazuje na bohaté, kreativní možnosti hry na tento nástroj. Svým pojetím tak vytvořil svou vlastní kategorii. Maximální využití dechového fondu, práce bránice, mimických a artikulačních svalových skupin spolu s obrovským rytmickým potenciálem didgeridoo činí v podání Ondřeje z obyčejné děravé větve jakýsi malý komorní orchestr. Osobité kouzlo Smeykalova živého přednesu tak v nejednom posluchači budí silný dojem zastoupení většího počtu hráčů.

20:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
C2 Fragile & FBM
Kongresové centrum Zlín, Zlín
David Koller
KD Klobučan, Valašské Klobouky
K4 Tomáš Kačo - My Home
Kongresové centrum Zlín, Zlín
LÚČNICA – Slovenský triptych
Kongresové centrum Zlín, Zlín
Hradišťan & Javory
Dům kultury, Vsetín