OSKAR PETR

Akce Brno

OSKAR PETR
Koncerty
Další akce ve městě Brno

OSKAR PETR

Folk - rocková hudební legenda, textař a zpěvák Oskar Petr letos oslaví sedmdesátku. Tento český hitmaker je známý svým fanouškům již ze sedmdesátých let, kde spolu se Zuzanou Michnovou a Petrem Kalandrou spoluzakládal slavnou skupinu Marsyas. Svoje bluesové a jazzové citění pak zúročil také ve formaci Jazz Q Martina Kratochvíla. Hrál s řadou interpretů a skupin, například s Pražským výběrem. V roce 1980 odešel do emigrace, kde se věnoval hlavně videu, fotografii a skládání. Po svém návratu nahrál několik sólových alb a také poskytl některé své největší hity jiným interpretům. Skupina Lucie, například zaznamenala mega úspěch Oskarovou písňí Medvídek, David Koller pak nazpíval další velký Oskarův hit Chci zas v tobě spát, či Aneta Langerová píseń Hříšná těla křídla motýlí. Oskar Petr je muzikant velkého, osobitého hlasu a jeho písně vedle nezaměnitelných textů působí silným autentickým dojmem.

Oskar Petr své jubileum oslaví dvěma exklusivními koncerty spolu se svými hosty, a to nejprve 6. října v pražském Lucerna music baru a následně v Brně 10. října v KC Semilasso. Na pražský koncert přislíbil svoji účast i David Koller, do Brna pro změnu dorazí další slovenská legenda - Pavol Hammel.

460,- Kč

19:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce