Pražský výběr

Akce Žďár nad Sázavou

Pražský výběr
Koncerty
Další akce ve městě Žďár nad Sázavou

Pražský výběr

Fanoušci se mohou těšit na koncert kultovní kapely Pražský výběr. Skupina vystoupí v Domě kultury a to v původním složení v čele s Michaelem Kocábem, Michalem Pavlíčkem, Vilémem Čokem, Klaudiusem Kryšpínem, Jiřím Hrubešem a již stálým hostem DJ Roxtarem. Zazní průřež skladeb z alb Straka v hrsti, Výběr a Běr a také skladby v novějších úpravách. 

Pražský výběr - česká rocková skupina založená v roce 1976 klávesistou a zpěvákem Michaelem Kocábem. Ve druhé polovině 70. let se orientovala na jazz rock, který byl v té době populární. Na začátku 80. let přistoupila k celkové změně stylu, tehdy působila jako jedna z nejvýznamnějších českých novovlných skupin. V letech 1983–1986 byl Pražský výběr režimem zakázán, ke koncertování a vydávání alb se mohl vrátit až ve druhé polovině 80. let. Po roce 1989 vystupovala skupina spíše sporadicky, větší množství koncertů znovu pořádala až po roce 2000.

Pražský výběr - Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Jiří Hrubeš, Klaudius Kryšpín, Vilém Čok

Vstupné:
720,-Kč

19:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
C-VOX
Městské Divadlo, Žďár nad Sázavou
BÁRA ZMEKOVÁ
Jazzmine club, Žďár nad Sázavou
Pražský výběr
Dům Kultury, Žďár nad Sázavou
ŠKAMPOVO KVARTETO
Jazzmine club, Žďár nad Sázavou
Rimortis + The Cycle
Panský dům, Chotěboř