PRODANÁ NEVĚSTA

Akce Černošice

Koncerty
Další akce ve městě Černošice

PRODANÁ NEVĚSTA

Vážení milovníci kultury dovolujeme si Vás pozvat v sobotu 21.9 od 20.00 na operu. Na operu a v Černošicích ??? Ano do nově postaveného venkovního divadla pod mokropeskou školou. V našem případě se bude spíše jednat o komickou zpěvohru v podání ca 50 ochotníků ze spolku divadelních ochotníku Alois Jirásek z Úpice.

Příběh Prodané nevěsty je starý více než 150 let. Nejprve ji sice napsal profesor Bedřich Smetana s Karlem Sabinou pro pražské Prozatímní divadlo jako zpěvohru, ale po řadě úprav se po pěti rocích vydala do světa jako první česká komická opera. A byl to úspěch! Doma i v zahraničí! Dokonce takový, že se na „Prodanku“ přes sto let „nedalo sáhnout“.

Až v osmdesátých létech minulého století kvartet královéhradeckých tvůrců Divadla Drak – Josef Krofta, Miloslav Klíma, Jiří Vyšohlíd a Petr Matásek – vymyslel poetickou úpravu, která sólové party převádí do sborové formy se zachováním krásné hudby, veškeré legrace, lsti i lásky, s prostorem pro napínavou jevištní práci! Touto cestou se také vydalo úpické divadlo, které má s uváděním hudebních inscenací značné zkušenosti.

Inscenace je vytvořena pro klasická jeviště i kočovné divadlo, takže hrát se může podle přání pořadatelů nejen v divadlech, ale i v přírodě, na náměstích či zámeckých nádvořích – všude, kam se vejde její originální scéna.
Bude velmi zajímavé sledovat, jak se podaří inscenátorům vyprávět příběh dávných milenců – i pořadatelům černošická premiéra slavné opery v novém Amfiteátru pod školou. Vstupenky zakoupíte v předprodeji v prodejně bílá slunečnice v Karlštejnské ulici za 200 Kč nebo na místě před akcí za 250 Kč. Studenti a senioři pořídí vstupenky za 200 Kč i na poslední chvíli před akcí. Srdečně Vás zve město Černošice

20:00 - 22:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce