SVATOVÁCLAVSKÉ STŘELECKÉ SLAVNOSTI VE STŘELBĚ 2019

Akce Český Brod

SVATOVÁCLAVSKÉ STŘELECKÉ SLAVNOSTI VE STŘELBĚ 2019
Sportovní akce
Další akce ve městě Český Brod

SVATOVÁCLAVSKÉ STŘELECKÉ SLAVNOSTI VE STŘELBĚ

SVATOVÁCLAVSKÉ STŘELECKÉ SLAVNOSTI VE STŘELBĚ HISTORICKOU KUŠÍ

Jedenáctý ročník Střeleckých slavností ve střelbě pro historickou kuši se koná v sobotu 28. září 2019 od 11:00 hodin na parkánu českobrodských hradeb v Šafaříkove ulici.

Soutěž je určena výhradně pro střelce z historických kuší a ručnic a to zcela v duchu střeleckých slavností pozdního patnáctého věku v Čechách, tedy době poděbradské a jagellonské.
Zahájení střeleckých slavnosti proběhne v 11.00 hod. a to slavnostní přísahou střelců. Hned po přísaze začíná samotné soutěžní klání ve střelbě. Soutěž pro střelce z kuší je rozdělena do tří částí. V prvním kole střílí všichni přihlášení střelci a to dvanáct ran na vzdálenost dvaceti pěti metrů na terč o průměru 40 cm. Ve druhém kole střílí šestice nejlepších střelců z prvního kola a to každý čtyři rány na trámek, kde je účelem zasáhnout vnitřní siluetu přesýpacích hodin na něm namalovaných. Do třetího finálového kola se dostávají tři nejlepší střelci z předchozího kola. Střílí se v sedě na malovaný terč, každý střelec po jedné ráně. Soutěž samotná je ještě doplněna o kategorii Přesná replika středoevropské gotické kuše, kdy tito střelci, kteří splňují tato přísná pravidla, střílí ve vylosovaném pořadí na siluetu ptáka. Střelecké slavnosti jsou doplněny o zajímavý doprovodný program, tak jak tomu bylo i v minulosti. S bojovou ukázkou se přestaví městská hotovost, střelci z ručnic. Dále dobová hudba, představení loutkového divadla, různé řemeslné dílny či středověká kuchyně. Tradičně bude program zaměřen jak jinak na vývoj střelectví, kde se dozvíte mnoho zajímavostí o vývoji jak střelných tak palných zbraní. Pro mladší návštěvníky bude přichystána možnost si vystřelit z malé kuše. V neposlední řadě se můžete občerstvit v krčmě U vola. Návštěvník střeleckých slavnosti v Českém Brodě, může spatřit celou řadu různých středověkých kuší v akci a seznámí se s různými typy zařízení pro jejich napínání, jakož i s různými typy hrotů a šipek a dalším souvisejícím příslušenstvím. To vše jak na statické ukázce, tak samozřejmě i přímo v akci. Veškeré dění je komentováno pritschenmeisterem, tedy středověkým spíkrem, který celé střelecké slavnosti uváděl a vtipně komentoval. Navštivte na svatého Václava českobrodské hradby a podpořte naše brodské střelce. Ti poměří své střelecké umění se střelci z celé republiky, ale i ze zahraničí. Tímto jste srdečně zváni, neboť určitě stojí za to nasát atmosféru střeleckých slavností pozdního patnáctého věku v jedinečném prostoru za českobrodskými hradbami. Za podpory města Český Brod pořádá Guardia Broda Bohemicalis a Bratrstvo střelcuóv miesta Český Brod Broda hrrr a kuším zdar!

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce