Vysoké Mýto - slavnostní koncert 17. 11. 1989 Nezapomeňme

Akce Vysoké Mýto

Vysoké Mýto - slavnostní koncert 17. 11. 1989 Nezapomeňme
Koncerty
Další akce ve městě Vysoké Mýto

Vysoké Mýto - slavnostní koncert 17. 11. 1989 Nezapomeňme

Paměť národa Východní Čechy připravila spolu s partnery na výročí Sametové revoluce koncert „17. 11. 1989 – Nezapomeňme“, který ve Vysokém Mýtě završí kampaň #Nezapomeňme.
Slavnostní koncert se bude odehrávat 17. listopadu 2019 od 18 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě. Koncert bude provázen výstupy vysokomýtských pamětníků listopadových událostí, spoty Nezapomeňme a promítáním krátkého dokumentárního filmu o Sametové revoluci v Pardubickém kraji. „Jsme rádi, že právě ve městě, kde za minulého režimu sídlila velmi početná sovětská posádka a kde podmínky pro změnu režimu byly nanejvýš složité, se uskuteční vzpomínkový koncert k výročí Sametové revoluce a pádu komunistického režimu.“, říká Tomáš Heller, ředitel Paměti národa Východní Čechy. Hlavní hvězdou koncertu bude Ivan Hlas trio, které doplní oblíbené místní hudební uskupení BETL BAND. Na koncertu se vedle Paměti národa podílí zejména město Vysoké Mýto s obecně prospěšnou společností Vysokomýtská kulturní. Koncert „17. 11. 1989 – Nezapomeňme“ je vrcholem kampaně #Nezapomeňme v Pardubickém kraji, kdy Paměť národa po celé republice slaví 30 let svobody. Příběhy z Paměti národa ukazují, jak je důležité žít v demokracii a svobodě. Tím, že se zúčastníte Cesty ke svobodě a na místě volným darem podpoříte sbírku Paměť národa, zajistíte, že cenné vzpomínky pamětníků 20. století uchová Paměť národa pro další generace. Sbírka Paměti národa již nyní uchovává okolo devíti tisíc mnohahodinových záznamů vyprávění lidí, kteří prožili totalitní režimy 20. století, nacismus a komunismus. ......................................................................................................... K oslavám třiceti let svobody a do kampaně #nezapomeňme se zapojilo Město Vysoké Mýto a stalo se tak "Městem Paměti národa".

Neděle 17. listopadu 2019 v 18:00 až 21:00

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
THE CHILKATS
Ústí nad Orlicí
-123min.
Roškotovo divadlo, Ústí nad Orlicí
Kabát - Turné 2020
Enteria Aréna, Pardubice
MIG 21
Kulturní Dům, Ústí nad Orlicí