EVROPSKÝ SVÁTEK HUDBY 2019

Akce Kopřivnice

EVROPSKÝ SVÁTEK HUDBY 2019
Koncerty
Další akce ve městě Kopřivnice

EVROPSKÝ SVÁTEK HUDBY

EVROPSKÝ SVÁTEK HUDBY

Dopolední část – 9.00–11.30 hodin
Vystoupení sborů místních základních škol, kapely a sborů.

Odpolední část – od 17.00 hodin

17.00 – RukyNaDudy
Kapela RukyNaDudy z Frenštátu pod Radhoštěm hraje od roku 2004 archaickou podobu tradiční hudby tzv. Hukvaldských Beskyd. Její hudební instrumentář zahrnuje zde dnes málo užívané či zcela zapomenuté hudební nástroje jako koncovka, fujarka, pastýřská píšťala, salašovka, ochlebky, gajdy, malý cimbál. Jednotlivé nástrojové sestavy, které kapela RukyNaDudy ve své produkci využívá, mají své předlohy v reálných podobách známých z minulosti či z dalších karpatských regionů a styly hry se pohybují mezi póly archaické rekonstrukce a world music. Repertoár kapely RukyNaDudy obsahuje neznámé či málo hrané písně a stejně tak i nově vytvořené písně na základě zdejších idiomů.

19.00 – VLADIVOJNA LA CHIA
Česká skladatelka, zpěvačka, textařka, producentka a výtvarnice. Narodila se v roce 1983 v Ostravě. K hudbě se dostala už jako dítě prostřednictvím kreseb, ve kterých znázorňovala své smyšlené kapely a skládala jim fiktivní písničky. První kapelu založila se svým kamarádem v devíti letech. V roce 2011 Vladivojna napsala hudbu k filmu Jana Hřebejka Nevinnost, za kterou byla nominovaná na Českého lva a Ceny české filmové kritiky. V roce 2017 natočila hudbu pro film režisérky Marty Novákové 8 Hlav šílenství, který vypráví příběh ruské básnířky Anny Barkovové a vyšlo také stejnojmenné písničkové album s hosty.

21.00 – KAMIL STŘIHAVKA A LEADERS
V současnosti je frontmanem kapely Kamil Střihavka & Leaders!. Od listopadu 2010 vystupuje v Hudebním divadle Karlín v dalším uvedení rockové opery Jesus Christ Superstar. Je členem RockOpery Praha, kde vystupuje v rockové opeře Oidipus Tyranus (1. díl antického cyklu), první české metalové opeře 7 proti Thébám (2. díl antického cyklu), rockové opeře Romeo & Julie; v roce 2015 vstoupil také do rockové opery Faust. Na muzikálových scénách je k vidění v inscenacích Kapka medu pro Verunku, Johanka z Arku a Robin Hood.

Vstupné: volné.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce
Hania Rani
Kino, Kopřivnice
THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE
Park E. Beneše v Kopřivnici, Kopřivnice
Dorota Barová
Kostel Všech Svatých, Vlčovice, Kopřivnice
LU + Nierika
Katolický dům, Kopřivnice
Piper Records Night 6
Katolický dům, Kopřivnice