Mezinárodní komiksový festival KOMA 2019

Akce Brno

Festivaly
Další akce ve městě Brno

Mezinárodní komiksový festival KOMA

KOMA je první festival svého druhu v Brně, který představuje současnou komiksovou tvorbu.

Komiksové iniciativy KOMIXXX – galerie Šaufenstr – časopis Aargh! spojily své síly a už počtvrté prezentují odlišné formy pojetí komiksu a současného umění jako dva provázané světy. Elementy v podobě výstav, živého malování, výtvarných instalací, symposií, filmových projekcí, workshopů, komiksového trhu, koncertů, divadel či storytellingu vtahují diváky do jednotlivých událostí, které utvářejí KOMU jako živoucí organismus.

Jubilejní 5. ročník Mezinárodního komiksového festivalu KOMA ponese podtitul MILNÍKY.

Dospíváme k bodu zlomu, po němž nebude všechno náhle jinak, ale zažitá paradigmata postupně dostanou nový kontext vedoucí k celkovému přerodu. Každý lidský život i celá společnost má své milníky. Ty mohou pocházet z jednoduchých životních situací, interakcí, výkonů, které se v danou chvíli zdají zcela banální, aby se postupně ukazovaly jako rozhodující. Milníkem může být podivná plíseň Penicillium, stejně jako propojení textu v odkaz na jiný obsah (hypertext). Milníkem může být setkání dvou osobností nebo geniální myšlenka, stejně jako zachycení světla a stínu na papír (fotografie). Milníkem může být i samotný papír.

Člověk nebo společnost si uvědomí, že prošli významným přerodem, až když jsou schopni vlastní sebereflexe. Ohlédnutím zpět si definují milníky, body a události, které jsou pro daný vývoj určující. Pokud jsou člověk a společnost moudří, poučí se z milníků v budoucnosti. Milníkem je tak i zrod. Něco zaniká, aby něco nového vzniklo.

Upozorňujeme na možné zrušení některých akcí z důvodu šíření Koronaviru. Prosíme ověřte si u organizátorů, zda se akce uskuteční.

Fotografie
Mapa akcí v okolí
Mapa podujatí
Komentovat akci
Podobné akce